Expediční pondělí

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 12/12/2022
Celý den

Kategorie


Pondělní škola expediční

Ráno opět jedeme bruslit! 
Čeká nás druhá z deseti příležitostí, během kterých se budeme moci systematicky zdokonalovat, ať už začínáme od nuly, nebo máme na co navázat. Rovnováha, přenášení váhy, půlobloučky, buřtíky, jízda po jedné noze, brzdění, zatáčky, jízda pozadu a různé vychytávky… každý se bude mít co přiučit. A samozřejmě si užijeme i jízdu jen tak pro radost.
S sebou: brusle (nebo peníze na půjčení), helmu (nikoho bez helmy nepustíme na led), rukavice, mohou se hodit nepromokavé kalhoty. Svačinu, misku na oběd, expediční deník a psací potřeby. Prosím, ať děti opravdu mají alespoň kus papíru a tužku, pokud se jim k bruslím nevejde víc. 
SrazŘevničtí s Katy vyrazí vlakem v 7:54, v 8:23 budeme na Smíchově, pražské si přebere Ondřej na Smíchově v 7:58 z vlaku z Hlaváku nebo později v hale, kde počkají na nás. Takže kdo můžete, dejte to vědět Ondřejovi a klidně děti přiveďte až na 8:25 na Smíchov, ať nemusí čekat. Pokud chce někdo přivézt dítě až ke kluzišti na Letenské pláni, také nám to, prosím, dejte vědět.
Ze Smíchova pojedeme tramvají na Spartu, kde máme 9:30 – 11 zamluvené místo na ledě. Takže se v pohodě stihneme i rozcvičit. Bruslení je zdarma, ceník půjčovny se mi nepodařilo dohledat, je možné, že pro školy bude i půjčovna zdarma, ale kdo nemá vlastní brusle, ať si pro jistotu vezme 50 Kč. Pokud byste někdo chtěli nechat dětem brusle nabrousit, stojí to 130 Kč.
Po bruslení se přesuneme do zázemí na oběd, počítám, že zhruba na 12:45. V odpoledním bloku navážeme na rozpracované přírodovědné téma ptáci a přidáme i ptačí relaxaci.
Končíme v zázemí školy v Řevnicích v 15:15, děti odvedeme na nádraží. Pražští odjíždí klasickým vlakem domů, místní je po předchozí domluvě možné vyzvednout v zázemí / poslat samotné ze zázemí.

DOPLŇUJÍCÍ INFO:

17.12. – Vánoční trhy – abychom měli stánek, potřebujeme vaši pomoc, zapsat se můžete ZDE

22.12. – besídka – https://www.zemezeme.cz/events/oslava-zimniho-slunovratu/

(Vlak z Hlavního nádraží odjezd v 7:51, z Řevnic 8.26 a odpoledne z Řevnic v 15:35.)

FOTOALBUM ŠKOLA ZeMě: https://photos.app.goo.gl/R3RH1SexqMz6LiHd9 a KRONIKA – je nutné být přihlášený heslem
Více o dovážení zde: https://www.zemezeme.cz/skolka/doprava/

Napsat komentář