Eliška Salay Kašparová

tel.: 604 986 307
email: zeme.finance@gmail.com

email: klubicko.zeme@gmail.com

  • členka výkonné rady – klíčová osoba v oblasti financí a správy zázemí
  • průvodkyně dětí od roku 2012, v současnosti lektorka Klubíčka a školních dětí

Spoluzakladatelka lesní školky, komunitní školy ZeMě a zakladatelka Klubíčka pro nejmenší děti s rodiči.

Absolvovala taneční konzervatoř Duncan Centre v roce 1999, stáž na Rotterdamse Dansacademie v Holandsku (2000), stáž v choreografickém centru Clauda Brumachona a Benjamina Lamarche v Nantes ve Francii a několik dílen Buto se Sumako Koseki.
Byla členkou lidového souboru Jaro pod vedením Živany Vajsarové a prof. Františka Bonuše.
Spolupracovala na mnoha tanečních projektech, například s Petrem a Matějem Formanovými v pražském Národním divadle (opery Kráska a zvíře, Čarokraj) a s Evou Blažíčkovou (umělecko-vzdělávací projekt Špalíček) .

Účinkuje v interaktivních představeních pro děti Pohádka po kapkách autorek Lenky Tretiagové a Terezy Marečkové, Putování ve větvích Lenky Tretiagové a Ondřeje Lipovského a Krabat Lenky Tretiagové a Vojtěcha Švejdy, Žirafy netančí Lenky Tretiágové, pohybová spolupráce E. Salay Kašparová 

Je zakládající členkou skupiny současného tance Nanohach. V roce 2009 byla nominována na cenu Sazky za interpretaci představení Miluj mě Nigela Charnocka.

V současné době studuje dálkově obor Předškolní a mimoškolní pedagogika ve Svatojánské koleji, Vyšší odborné škole pedagogické.