Expediční pondělí

Fotogalerie školy: https://photos.app.goo.gl/R3RH1SexqMz6LiHd9

12.9.

Dnes jsme prověřili naše cyklistické dovednosti. 
Po příjezdu do Dobřichovického parku jsme trénovali jízdu vpravo, dodržování rozestupů, předjíždění a věnovali se i sebereflexi, jak se co komu dařilo, a jak se nám líbilo v jednotlivých variantách. Bylo to velmi potřebné, jak jsme brzy zjistili, protože ne všem bylo jasné, která strana je která, a hodilo se i zjistit, že mezery se hodí kvůli bezpečnosti nejen za jízdy, ale například i při předjíždění.
Také jsme si zkompletovali mapu Berounky, kterou Katy vytiskla v jednotlivých úsecích, které můžeme postupně zkoumat. Dnes jsme téměř všechny ty úseky objeli na kole. Nejprve podél Berounky do Černošic, přes ten obrovský kopec, který většina vyšla a vytlačila kola, ale našli se tací, kteří jej vyjeli. 
Cestou jsme se zastavili u natažené slack-line, kterou jsme si zkusili přelézt a potrénovat svoje odhodlání, rovnováhu a vnitřní klid.
A když už jsme se zastavili, hledali jsme na mapě, kde se zrovna nacházíme, a pak zkoumali objekty v okolí, které by tam podle mapy měly být.
A také jsme se začali nořit do tajů morseovky, ze které jsme vychytali první vlaštovky.
V Černošicích jsme se zastavili na mokropeské pláži, kde jsme si dali krátkou „cachtací“ přestávku. Děti zde během pauzy vykopaly hrobeček a pohřbily mrtvého ptáčka, kterého našly. To bylo dojemné.
A pak hurá po druhé straně řeky zpět do Dobřichovic, kde nás čekala luxusní polévka k obědu a také volno, které děti projezdily na kolech parkem. No a pak už nás čekala jen závěrečná „rovinka“, tedy cesta po cyklostezce na řevnické nádraží. To už byla pohodička. Již jsme počítali s tím, že „rychlíci“ vepředu musí čekat nejen na ty pomalejší, ale i proto, že jsme museli snad každých pár set metrů zastavovat, abychom nandali spadlý řetěz. To jsem ještě nezažil, že by spadnul za jednu cestu tolikrát tolika dětem. O.

5. 9.

První výlet jsme si dali krátký, ale vcelku výživný. Z Řevnic na Korunku a do Všenor. Začali jsme na lesním hřišti rozběháním, protažením a workoutem, jako rozcvičkou před výšlapem do kopce. Věnovali jsme se hlavně seznamování a společnému plánování náplně na celý rok. O.

Napsat komentář