Letní školka a škola

Přes léto nabízíme bohatý program pro děti i dospělé. Spolek ZeMě pravidelně pořádá celotýdenní příměstské lesní škol(k)y a tábory pro děti ZeMě s jejich oblíbenými průvodci.

Přihlašování na letní příměstské tábory ZeMě 2023 běží!

 

Realizujeme svozy dětí z/do Prahy na Smíchovské nádraží! 

 

Těšíme se na léto s Vašimi dětmi.
Letos se ZeMě otevírá také veřejnosti a je z čeho vybírat:

17. – 21.7. Výtvarná školka – ObTISKY

Monika Urbášková (v ZeMi hostující výtvarnice a průvodkyně) a Jan Španbauer 
Příměstský tábor pro školkové děti 3 – 6 let.
cena: 4500 Kč, platba do 31.5. 2023
Tématem tohoto tábora budou OTISKY.
Otisky na papíře, v měkké hlíně, otisky kůry stromu, našich mokrých chodidel na vyhřátých kamenech.
Ty které, za sebou necháváme vědomě i nevědomě.
Budeme pracovat s naším tělem, kontaktem s přírodou, barvami.
S tím, co nám cestou cvrnkne o klobouk a bude nás to bavit.
 A HLAVNĚ S OTISKEM RADOSTI.

17. – 21.7. Robinson skrze svět multimediální tvorby

Příměstský tábor pro školní děti od 6ti let – ? náct..
cena: 4500 Kč, platba do 31.5. 2023
Jako Robinson objevoval ostrov, budeme my objevovat různé formy uměleckého vyjádření (výtvarnou, literární, zvukovou, hudební i dramatickou) k volné interpretaci vybraných kapitol známého literárního díla. A jako Robinson hledal cestu jak přežít jen s tím, co mu nabízí příroda, budeme i my upevňovat tyto znalosti pro orientaci v čase a prostoru bez moderních zařízení (vyrobíme si ta nejjednodušší) a  budeme zkoumat, k čemu nás inspiruje příroda v umění.

24. – 28.7. Putování brdskou krajinou – školka i škola mix.

cena: 4500 Kč, platba do 31.5. 2023
Příměstský tábor pro děti aklimatizované ve školce a pro školáky 4 – ? náct let.
Putování Brdy a Českým krasem. Budeme poznávat krásy a okolí Berounky tentokrát s Luckou, Špaňdou a s Milanem. Nemine nás ani tradiční přespávačka v zázemí uprostřed či ke konci týdne. Celý týden budeme propojovat poutavým příběhem.

31.7. – 4.8.  Koňské příběhy s Viki, Míšou a Kaylin – školka 

Příměstský tábor pro děti již aklimatizované ve školce 3 – 6 let.
cena: 5100 Kč, platba do 31.5. 2023

Kobylky Viki, Míša a Kaylin nám budou vyprávět koňské příběhy. Nevěříte? Stačí naučit se něco z řeči koní, dobře pozorovat a naslouchat. To si společně vyzkoušíme během táborového týdne. Některé dny pojedeme na malou vyjížďku do lesa, jindy budeme kobylky čistit a vodit nebo přijdou na řadu hry a aktivity s využitím obou kobylek. Když bude horký den, vydáme se osvěžit k řece. I odpoledne zůstaneme blízko koňské pastviny – čeká nás vyrábění, čtení pohádek a příběhů o koních. Užijeme si krásných pět dní s naším mini stádem.

31.7. – 4.8. Koňský tábor

Příměstský tábor pro školní děti od 6 let – ? náct..
cena: 5100 Kč, platba do 31.5. 2023
Letos se znovu vypravíme za koníkem Normenem do Zadní Třebaně k Nyemi a to v po, út, čt a pá. Ve středu opět do našeho starého známého hiporehabilitačního centra Jupiter v Řevnicích k Idě. S koněm budeme putovat mezi Zadní Třebaní a Řevnicemi, podíváme se i do jeho zázemí, kde si zkusíme, jak se o koně starat. V Jupiteru se zase dozvíme, jak s koňmi komunikovat a pracovat ze země. Budeme také pozorovat koníky Míšu, Viki a Kayli přímo v zázemí ZeMě. Týdnem nás bude provázet krásné příběhy o koních, bojovka a tvoření!

6.8. (neděle 15:00) – 11.8. ( pátek 16:00) Hou, hou samá voda, nepřihořívá! aneb Velké vodní dobrodružství

cena: 6500 Kč, platba do 31.5. 2023
Opravdový tábor je určen dětem od šesti let až po ty, které to s námi ještě bude bavit. Je primárně zamýšlen jako přespávací. Po loňské dobré zkušenosti je však v odůvodněných případech možná i domluva na večerním odcházení a ranních návratech.
Toto léto se na opravdovém táboře ZeMě podíváme na zoubek tématu voda, ve všech podobách a prostředích. Samozřejmě tak, aby nás to bavilo i abychom se něco zajímavého dozvěděli – o vodě i o sobě, jak jinak. Budeme spát ve stanech, vařit si, hrát si, poznávat okolí, tvořit, skotačit, překonávat se, bádat a lumpačit. Takže: jipi jipi jou, ahoj, brzy vyplouváme!
 

21. – 25.8. Za hliněnou pohádkou

Příměstský tábor pro školkové děti od 3 – 6 let.
cena: 4500 Kč, platba do 31.5. 2023
Program: Pohádka se vypráví, ouška poslouchají, ručičky tvoří, pusinka se usmívá nebo si zpívá, skáču jako Jelen se zlatými parohy, nebo si ležím na sluníčku jako Koblížek na peci…
Klasické pohádky v sobě ukrývají hlubokou moudrost na mnoha úrovních. Říká se, že jsou potravou duše. My si jednu takovou během týdne zažijeme. Budeme si ji společně vyprávět, přizveme na pomoc rytmické hudební nástroje, také budeme zpívat a hrát, modelovat a tvořit z keramické hlíny. Tahle pohádka s námi poputuje celý týden, lesem nebo podél řeky, jak se nám zrovínka bude chtít. Na závěr si jí společně zahrajeme – pro tátu, mámu, babičku, dědu, bráchu a nebo jen tak pro radost.
 

21. – 25.8 Badatelský týden aneb experimenty všemi smysly

cena: 4500 Kč, platba do 31.5. 2023
Příměstský tábor pro děti od 6ti let – ? náct – pro školní děti zvídavé, odvážné i hravé. Pokusy do pusy, nácvik první pomoci, kurz přežití.
A jedna přespávačka jako bonus!
 
Děkujeme a těšíme se s Vámi na léto!!! 
V případě dotazů pište na leto.zeme@gmail.com
 

Zažili jsme spolu


Letní školka Za pohádkou do lesa, „O Smolíčkovi pacholíčkovi“, 2016


Zeměznění – výroba bubnu s Jasanskými, 2015