Letní školka a škola

Přes léto nabízíme bohatý program pro děti i dospělé. Spolek ZeMě pravidelně pořádá celotýdenní příměstské lesní škol(k)y a tábory pro děti ZeMě s jejich oblíbenými průvodci. Pořádáme také pobyty pro rodiče s dětmi a zajímavými hosty z Čech i zahraničí.

Program léto 2022

V létě 2022 realizujeme i svozy dětí z a do Prahy na Smíchovské nádraží!  

Letní školka a škola je zejména pro děti, které do ZeMě pravidelně docházejí nebo docházely.

Letní školky jsou velmi vhodné k aklimatizaci nových dětí, které se k nám v září chystají nastoupit!

Děti je možné hlásit pouze na celé turnusy v kuse, není možné vybírat jednotlivé dny.
 
 
18.-22.7. 2022 Za pohádkou do lesa – O Smolíčkovi

školka 

Příměstský tábor pro školkové děti 3 – 6 let.
Cena: 4700 Kč
Průvodci týdne: Gábi Doubek, Lucka Millerová a hudební doprovod Michal Turek
Program: Klasické pohádky v sobě ukrývají hlubokou moudrost na mnoha úrovních. Říká se, že jsou potravou duše. My si jednu takovou během týdne zažijeme všemi smysly. Každý den zažijeme jednu její kvalitu, budeme si nejen vyprávět, ale také zpívat, malovat či jinak tvořit. Pohádka s námi poputuje celý týden, lesem nebo podél řeky, jak se nám zrovínka bude chtít. Na závěr si společně zahrajeme celou pohádku – pro tátu, mámu, babičku, dědu, bráchu a nebo jen tak pro sebe a z radosti.
 
18.-22.7. 2022 Výtvarný týden – Malý ilustrátor lesa
Tábor je zcela zaplněn, dítě lze přihlašovat pouze jako náhradníka. 
Náhradníci neplatí zálohu 1000 Kč, s platbou prosím počkejte na případnou zprávu o uvolněném místu.
škola 
Příměstský tábor pro školní děti od 6ti let.
Cena: 4550 Kč
Průvodci: Majda Hrubá a Honza Španbauer
Program: Náplní tábora bude pozorování, kreslení, malba, tvorba společného nebo vlastního malého zinu (periodikum nekomerčního charakteru vydávané fanoušky určitého oboru), výlety po okolí a koupání. 
 
31.7. – 5.8. 2022 Opravdový tábor
škola pro děti 6 – náct let.
Cena: 6200 Kč
Průvodci: Katy, Desi a pravděpodobně Španďa

Program: Opravdový stanový tábor pro děti od šesti let, pět dní a pět nocí v zázemí ZeMě. Tentokrát se staneme součástí týmu kosmonautů, postavíme si raketu a poletíme hledat světy – v nás i mezi námi! Během týdne plného her, tvoření, pohybu, sebepoznání a soběstačnosti prozkoumáme planety, souhvězdí i vesmírné zákony, potkáme mimozemšťany a možná se s nimi trochu jinýma očima podíváme i na tu naši modrookou Zemi.

Budeme se učit od sebe navzájem, starší děti dostanou příležitost rozvíjet své vůdčí a organizační schopnosti. Všechny děti se budou podílet na chodu celého tábora včetně vaření.

Program začne v neděli 31.7. v 16h v zázemí ZeMě, v té době už by mělo být postavené naše stanové městečko, přijíždějte tedy cca od 15h, abychom se všichni včas zabydleli.

Program skončí v pátek 5.8. v 16h představením výsledků naší týdenní vesmírné expedice. Pak se pustíme do bourání stanů, úklidu tábořiště a zázemí, budeme rádi za každou dospělou ruku, která hned neprchne a přidá své síly k tomuto závěrečnému tažení.

Přihlášení ZDE

8.-12.8. 2022 Letní putování tajemnými stezkami Brd, Českého Krasu i opodál škola i školka 
Tábor je zcela zaplněn, dítě lze přihlašovat pouze jako náhradníka. 
Náhradníci neplatí zálohu 1000 Kč, s platbou prosím počkejte na případnou zprávu o uvolněném místu.

Příměstský tábor pro děti 4 roky – x náct.

Cena: 4250 Kč
Průvodci týdne: Petr Vohryzka a Míša Formanová
Program: Půjdeme v milé smečce menších i větších nádhernou krajinou, místy, která jsme již navštívili – ale i nové trasy nás lákají. 
Doufáme v letní koupačky, krásné výhledy do krajiny, nová poznání i jednu přespávačku v zázemí v jurtě /ze čtvrtka na pátek/.
Naše tajné trasy Vám postupně dáme vědět. Je možné, že doputujeme až na Křivoklát, nebo na Brdský Olymp, na pravěké hradiště, zatopený lom a na mnoho jiných opravdu úchvatných míst. A na přespávačku se přidá snad i Milan Pražák.
 
15.-19.8. 2022 KOŇSKÉ PŘÍBĚHY s Viki a Míšou
školka
Tábor je zcela zaplněn, dítě lze přihlašovat pouze jako náhradníka. 
Náhradníci neplatí zálohu 1000 Kč, s platbou prosím počkejte na případnou zprávu o uvolněném místu.
Příměstský tábor pro školkové děti 3 – 6 let.
Cena: 4900 Kč
Průvodci týdne: Lucka Millerová, Honza Španbauer
Program: Kobylky Viki a Míša nám budou vyprávět koňské příběhy. Nevěříte? Stačí naučit se něco z řeči koní, dobře pozorovat a naslouchat. To si společně vyzkoušíme během táborového týdne. Některé dny pojedeme na malou vyjížďku do lesa, jindy budeme kobylky čistit a vodit nebo přijdou na řadu hry a aktivity s využitím obou kobylek. Když bude horký den, vydáme se osvěžit k řece. I odpoledne zůstaneme blízko koňské pastviny – čeká nás vyrábění, čtení pohádek a příběhů o koních. Užijeme si krásných pět dní s naším mini stádem.
 
15.-19.8. 2022 KOŇSKÝ TÁBOR pro školáky
Tábor je zcela zaplněn, dítě lze přihlašovat pouze jako náhradníka. 
Náhradníci neplatí zálohu 1000 Kč, s platbou prosím počkejte na případnou zprávu o uvolněném místu.
škola
Příměstský tábor pro školní děti od 6ti let.
Cena: 5100 Kč
Průvodci týdne: Milan Pražák a Dita Ptáčková
Program: Letos se vypravíme za koňmi do Zadní Třebaně a ve středu i do našeho starého známého hiporehabilitačního centra Jupiter v Řevnicích. S koňmi budeme putovat mezi Zadní Třebaní a Řevnicemi, podíváme se i do jejich zázemí, kde si zkusíme, jak se o koně starat. V Jupiteru si zase dozvíme, jak s koňmi komunikovat a pracovat ze země. Budeme také pozorovat koníky Míšu a Viki přímo v zázemí ZeMě. Týdnem nás bude provázet krásný příběh o koních, bojovka a tvoření!

Jak se přihlásit:

  1. Zapište své dítě do přihlašovacího formuláře / pod heslem v rodičovské sekci (nebo na osobní vyžádání na leto.zeme@gmail.com) . Po vyplnění přihlašovacího formuláře Vám přijde potvrzení o přijetí či zpráva, že jste se stali náhradníky.
  2. Přijatí do 10ti dnů potvrdí svůj zájem platbou nevratné zálohy 1000 Kč. Tím bude oboustranně potvrzená rezervace na akci.
  3. Doplatek do plné výše ceny akce je třeba uhradit  nejpozději do 31.5. V případě, že dítě nebude moct ze závažných důvodů k docházce nastoupit, lze, po dohodě, za něj poslat náhradníka, pokud nějaký bude, jinak je platba nevratná.
  4. Pokud budou letní akce zrušeny z důvodu vládních opatření, VRACÍME UHRAZENÉ PLATBY zpět na Váš účet, necháme si pouze 200 Kč, jako administrativní poplatek.
  5. Platby zasílejte na účet číslo 2701146706/2010. V poznámce pro příjemce jméno dítěte / název letní akce.
    Variabilní symbol je Vaše telefonní číslo, které jste uvedli při vyplňování přihlašovacího formuláře.

Děkujeme a těšíme se s Vámi na léto!!!

Eliška Salay Kašparová
leto.zeme@gmail.com

Zažili jsme spolu


Letní školka Za pohádkou do lesa, „O Smolíčkovi pacholíčkovi“, 2016


Zeměznění – výroba bubnu s Jasanskými, 2015

Program léto 2022