Úterní pohybovka a ČjM

FOTOGALERIE: https://photos.app.goo.gl/aqDiZgRqUGi34gbB6

12. září

V podstatě naše první opravdové pohybově češtinové úterý! Všem dětem jsme vysvětlili pravidla našich úvodních pohybových her s reakcemi na hudbu – Španďa nás doprovází na kytaru. Bylo potřeba nějaké stmelení a představení se – tak jsme dnes hodně pracovali s našimi jmény. Vytleskávali jsme je na slabiky, hledali první a poslední hlásku ve jméně, házeli jsme u toho míčem, hledali jsme společná písmena ve jménech, skládali jsme písmena z našich těl, podepisovali jsme se v prostoru různými částmi těla apod. Na závěr poybovky jsme si zahráli hru Pastelky.

Po pohybovce společně pijeme a svačíme v kruhu na kožešinách. Pak děti vyrážejí na půl hodinovou přestávku ven.

Po přestávce v 11 hodin se sejdeme znovu v kruhu. Dnes jsme si přečetli pohádku od Astrid Lindgrenové Skřítek Nils. Děti u čtení mohou znovu svačit a pít, jak kdo potřebuje.

Druháci pak měli češtinu, prvňáčci matematiku. Druháci moc pěkně čtou! Zvládli jsme společné čtení, luštění a samostatnou práci v pracovním sešitě.

Hodinová přestávka na oběd a pak se ročníky vyměnily.

Prvňáci měli se mnou češtinu a druháci se Španďou a tentokrát i s Míšou Višní matematiku

S prvňáčky jsme si nejdřív dali pořádné uvolňování ruček v sešitě Kreslím tvary. Motýlí dráhu děti zpracovaly všemi barvami z penálu. To samé se stalo našemu prvnímu písmenu – velkému a malému A. Ty si lepíme do deníku češtiny. Pak jsme pracovali v písance a nakonec v učebnici Písmena s písničkou. Děti pracovaly soustředěně a s radostí.

Eliška

(5.9. – první úterý je pro výjimečnost sepsáno zvlášť)

Napsat komentář