Expediční pondělí

FOTOGALERIE: https://photos.app.goo.gl/aqDiZgRqUGi34gbB6

4/9/23

První expediční pondělí vyrážíme již tradičně z Řevnic na Korunku. Vybíráme cestu přes „staré svačinkové“, kde děláme ranní kruh a hrajeme rybičky, kolem „obrázku“, kde svačíme a v trojicích promýšlíme, co vlastně znamená slovo expedice a jaké druhy si dovedeme představit. Trochu si povídáme třeba o tom, že k nim potřebujeme fyzickou kondici a že ji posilujeme jak na bruslích, tak tím neustálým a někdy neoblíbeným chozením do kopce.

Cestu si zpestřujeme dobrodružstvím při hledání stezičky vedoucí k vyhlídce Hvíždinec, odkud pak pozorujeme Řevnice a další známá – nebo ještě neznámá, ale brzy snad navštívená – místa. Několik dětí se mění v kartografy a po zbytek dne si s nadšením kreslí mapu pochodu.

Na oběd dorazíme k rozhledně Korunce, ze které pak znovu pozorujeme okolí a plánujeme možné výlety. Seznamujeme se s nápadem pro letošní školní rok: zakončit ho někdy začátkem června opravdovou přírodovědnou expedicí s výstupem na místní vrchol a přespáním v terénu. Většina skupiny nadšeně souhlasí, několik hlasů je takovou výzvou zaskočeno… Uvidíme, jak to bude zrát a jak se nám během roku podaří se na takový podnik nachystat!

Pak už jen scházíme dolů do Dobřichovic, u dubu děláme závěrečný kruh a spokojeni s dnešním dnem vycházíme ze stinného lesa do horka a civilizace.

Napsat komentář