Anglická středa u koní

FOTOGALERIE: https://photos.app.goo.gl/aqDiZgRqUGi34gbB6

13.9.

ANGLIČTINA :
1. BLOK :

* Picktime – is Petra here? Yes/No
* Warm up – body parts 
* Song hokej cokey  – https://www.youtube.com/watch?v=U9iUCHfzmYE: holky a Jan zpívali a tančili a zbylí kluci dělali kapelu
* Orders : Make a line, make a circle, change your place 
* stretch/ touch the sky/ touch the ground, sit down, stand up
* Hi / hello / good morning 
* Game – looking for Nemo – (what´s your name? My name is …): všechny to moc bavilo – nechtěli přestat.
* Game  – Can i go to + places in our basecamp.  – big, small yurt, tepee, toilet, swing, office, Gate, main fire, forest

přetáhli jsme a museli kvůli těmto hrám zkrátit přestávku = Snack time

2.BLOK : Rules revision and topic Motivation : 
Lucka vyprávěla o návštěvě přátel ze Skotska – průvodců z lesní školky, kteří k nám přijedou v listopadu. Dohodli jsme se, co pro ně připravíme.
Pak jsme se bavili o naší motivaci  – kreslili, stříhali a lepili na 3 velké společné plakáty. Neměli jsme čas si to znovu projít – to na nás počká po stmelováku.

3 papers

  • Any assotiations – English for me is ..
  • Where do i meet with English – Where is English
  • What do i want to know /do about /in /with English – why English

3. BLOK  – KONĚ 

Zopakovali jsme si pravidla pantomimou: nechodíme za koněm; neběháme a nekřičíme kolem koní; když mi kůň stoupne na nohu, razantně ho odstrčím, dám mu najevo, ať to nedělá; nesedám si u koně na zem; když se na mě kůň moc rychle řítí, jasně mu dám signál STOP; učím se být ten, kdo velí. 

Vyčistili jsme jízdárnu od bobků – díky kluci – Pepan, Jenda, Luis, Matěj – skvělá práce.

Přivedli jsme koně – Viky, Keylu a Daisy. Rozdělili jsme se na dvě skupiny – jedna Viky a druhá Keyly  – museli jsme je zavolat, nasadit jim ohlávku a přivést je. Kluci Fredy a Matěj odpovědně otevírali a zavírali ohradu, aby žádný kůň neutekl. 

Pak jsme koně čistili, hřebelcovali a česali. Fredy připravil mezitím dráhu pro koně a pak se všichni vystřídali ve vedení koníků po dráze. 

Všichni se ke koním i k sobě navzájem chovali laskavě. Koně hladili, povzbuzovali. Vést koně není jenom tak. Zvládli to skvěle.

Tentokrát jsme i zvládli závěrečný kruh. 

6.9.

ANGLIČTINA
1. BLOK:
VŠICHNI : seznamování, pozdravení – Hi, hello, good morning.
Důležité fráze – make a circle, make a line, clap your hands, sit down, stand up
In a circle : what’s your name? My name is …; clapping games in a circle – na spolupráci; chtěly jsme všechny naučit časté dotazy : can I have a drink, please? Can I go to the toalet, please? 

Kluci se těšili do rokle, a proto velmi ochotně opakovali věty – can I go to the forest, please? Can I take a tool with me, please? Holkám o tom asi víc přemýšlely a přišlo jim to moc složité, tak protestovaly 🙂
Stačí ale znát jen slova – drink please, toalet please, tool please ..etc.

2.BLOK:
* clapping game:  I am / You are 
* Věnovali jsme se pravidlům zázemí a pravidlům v angličtině. kreslili jsme a překládali slovíčka: rules, sweets, money, toys, yurt, tepee, toilet, swing, office, 
* No farting, no pushing, no fighting, silence, no throwing
* zip it, lock it, put it in your pocket. 
* I am Lost rule – kdo se cítí LOST – může poprosit o pomoc.
* Silence sign – ruka nahoře.
* Places in our basecamp : big small yurt, fire, gate, forest, tepee, office / veranda
* Game – point, go, touch, Walk, run, jump. 

3.BLOK :
O koních jsme se dozvěděli a na vlastních zádech pocítili, jak jsou fyzicky citliví a zároveň silní. Jak je potřeba jim ukázat kdo je vůdce a naučili jsme se jaké vlastnosti musí takový vůdce mít. Pověděli jsme se o pravidlech, jak se kolem komu chovat. Podívali jsme se do stáje a pojmenovali důležité nástroje k péči o koně. Zkusili jsme si koně pohladit, vést a posadit se na něj. Pro všechny to byl silný zážitek.

Napsat komentář