Čtvrtek ČJ a MA

MATEMATIKA PLÁN 21/22

CENA ZA UČEBNICE ČJ a MA

16. září 2021
1. BLOK: Eliška a Michal: Pohybovka s češtinou: Hodně běhu, posilování, protahování, práce s těžištěm v prostoru, správné držení těla, reakce na hudbu. Spolupráce skupiny a každý sám za sebe, hry mravenec a škatulata. Zklidnění v kruhu. Společná svačina.
2. BLOK: Eliška a Michal: Český jazyk: Společně v kruhu jsme zopakovali z čeho se skládá věta. Pak každý sám v pracovním sešitě opakoval určování podstatných jmen a sloves, to samé jsme následně udělali i ve slohovkách z minulého týdne. Nakonec jsme s každým zvlášť opravili pravopis i sloh. Je skvělé, že dětí je ve skupině méně, máme na každého čas! Po obědě jsme Mie Wilson zazpívali k jejím prvním kulatým narozeninám! Dostala kulatého melouna a granátové jablko se svíčkou!
3. BLOK: Michal & Míša Višňa:  MATEMATIKA PLÁN 21/22

9. září 2021

9:00 1. BLOK: Eliška a Míša Formanová za Michala: Pohybovka s češtinou. Na začátku pohybovky si hrajeme s reakcemi na hudbu. Hodně chodíme v prostoru, běháme, lezeme po čtyřech, protahujeme se, posilujeme apod. Vše jsme dnes nejdříve hodně rozhýbali, po té se dostali do klidu, pomalejší chůze v prostoru po slepu. Dostali jsme se až ke skupinové improvizaci, následování či vedení skupiny, vnímáme jeden druhého, všechny…Následovaly různé stmelovací hry, od škatulat, kde myslíme jen každý sám na sebe, po mravence, kde musí všichni spolupracovat. Na konci pohybovky samozřejmě tradiční pastelky. 10:25 společné sdílení u svačiny v kruhu v jurtě.

11:00 2. BLOK: Eliška a Míša Formanová za Michala: Český jazyk  v lese, dnes slohová práce popis prázdnin. Čtvrťáci s Míšou měli za úkol nakreslit tři obrázky Kde jsem byl, s kým jsem byl, co jsem tam dělal? A ke každému napsat alespoň tři věty. S páťáky a šesťáky jsme si nejdříve přečetli pár příkladů popisu osoby, věci a prostředí. Po té měli za úkol napsat dvacet vět o svých prázdninách. Psalo se jak o život, příště si společně počteme a opravíme gramatiku.12:30 oběd.


13:30 3. BLOK: Michal & Míša Višňa: Matematika 

Napsat komentář