TÁBOR ZeMě 1.-6.8. 2021

TÁBOR ZeMě FOTOGALERIE 2021

2.8.2021

Den většině z nás začal už kolem šesté ranní, kdy někteří nedočkaví olympionici hýřili takovou energií, že jsme museli vymyslet speciální úkoly, jak je takové exploze vitality zbavit, pokud by se snad podobné časné budíčky měly opakovat. Samozřejmě nikomu nebráníme přemístit se k nějaké poklidné kratochvíli mimo oblast stanového městečka a tuto energii si ponechat na později. Posnídali jsme dobrůtky od maminek a udělali si první pořádný „nástup“, abychom se domluvili na dodržování některých důležitých pravidel a pověděli si, co nás dnes čeká. Prvním dnešním úkolem bylo dotvořit naši olympijskou vlajku, kterou parta získala po splnění včerejších úkolů. Následovala slavnostní přísaha v bílých tričkách, které jsme následně začali přetvářet v naše táborové dresy. Batikovalo se v průběhu celého dne, podle toho, kdo zvolil jakou kombinaci barev. Zároveň běžel program zkušební olympiády: dopoledne se uskutečnily disciplíny střelba z luku, skok z místa a vrh medicinbalem, po obědě a odpoledním klidu pak běh 50 a cca 800 metrů. Po odpolední svačině k nám zavítali bohové Hefaistos a Héra, aby nás seznámili se skutečností, že večeři si na prokázání našich kvalit musíme připravit ve čtyřčlenných skupinkách na námi vytvořených ohništích. Jen to dořekli, spustil se desetiminutový lijavec, předzvěst zítřejší návštěvy boha Poseidona. Asi si všiml, jak jsme šikovní, tak prý abychom to s tím chystáním dříví a zapalováním ohně na co nejmenší počet sirek neměli tak jednoduché. Týmy dostaly časový limit na shromáždění materiálu na oheň a přípravu ohniště a pak je čekaly hromádky přichystaných surovin (olej, cibulka, kukuřice, rajčata, tofu, bazalka, olivy a kuskus) a pokyn, ať se pustí do přípravy večeře. Krabičky s původně třemi sirkami Hefaistos všem skupinkám poctivě doplňoval, dokud se dva ohně nerozhořely dostatečnou silou – tyto dva týmy skutečně začaly vařit venku. Když k nám po čase dorazil druhý poseidonův pozdrav, bylo již zřejmé, že zbylé dva týmy se najedí pouze pokud je k tomu pustíme i ke sporáku v maríně. Nakonec se k nim se smutkem přidal i jeden z úspěšných ohnivých týmů (Bedříšek, Rafík, Jenda a Eliot), jejichž plameny prudkému dešti podlehly. Na ohništi nakonec navzdory nečasu uvařila jen parta ve složení Hugo, Oliver, Anežka a Šimon. Večeři si každopádně s náležitou hrdostí vychutnaly všechny skupiny. Večer jsme se ještě sešli v jurtě, abychom sdíleli své radosti a úspěchy z uplynulého dne. Málokomu se chtělo uvěřit, že jsme spolu zatím tak krátce (nějakých třicet hodin) a už jsme toho tolik zvládli. Každý mohl jít spát s pocitem dobře naplněných dní i vlastní úspěšnosti. Do spacáčků nás doprovázel příběh na dobrou noc o bohyni Héře. Celý tábor brzy spokojeně oddychoval. 

1.8.2021

Je tady druhý přespávací tábor ZeMě! Letos jsme se sešli již v neděli, abychom za podpory rodičů postavili stany, načež zástupci nejvyšších bohů Pantheonu převzali patronát nad dětmi a zahájili tak celotáborovou hru motivovanou olympijskými hrami a kalokagathií, zkrátka starověkým Řeckem.
Zeus, Artemis a Pallas Athéna přišli, aby zjistili, zda se v olympijské vesnici nachází tým hodný tohoto místa. Nejprve bylo potřeba obehrát bohy v kostkách, pak vyluštit šifru a z indicií uhádnout slova, která měla následně zaznít v písni. Pak se zpěváci proměnili ve vozataje a hned poté běželi, co jim nohy stačily, aby zachránili před spálením ruličku s dalším úkolem. Jen tak tak to stihli, a mohli se tudíž dozvědět, jak má vypadat bludiště, které mají po vzoru Ikara za úkol postavit. Podmínky tým splnil, takže už jen zabít minotaura (pro jistotu trefou na dálku) a dostat se po Ariadnině niti zase ven. Sláva! Můžeme večeřet, opékáme buřtíky a hermelíny, a už se smráká, je čas na pohádku a spát.

Napsat komentář