Škola středy prosinec – únor

4.12. 
Dnes jsme celý den s přestávkami věnovali divadlu. 

Všichni mají své role a za domácí úkol dostali znovu si naposlouchat film se zaměřením na svou postavu. Snažíme se celou hru zkrátit, aby se na besídku vešla 🙂 

Máme tam několik písniček, budeme rádi, když doma budete poslouchat:

I wish you a merry Christmas – sbor a Mia sólo
Nejsi dobrej pro byznys
Jinggle bells
Con mi burrito savanero
Vinšujem vám stěsti zdravi
Tichá noc – Linda sólo
Srdce nehasnou
možná ještě něco přibyde. 

Noe zkusí si nechat vyrobit plašt s kápí
Vládík si sežene klobouk a vysokou čepici.
Beatka něco na Ducha minulych vánoc
Mia nějaky břecťanový věnec a džbáneček na Ducha přítomných vánoc

Ostatní kostýmy budeme ještě ladit.
Pokračování příště 🙂

27.11.
Dnes jsme byli na velmi podnětném představeni Fialky a mejdlíčka. 

Ve Werichově vile jsme si užili i výstavu – ve sklepě nám šémem oživený Golem nechal vypravět priběh sveho vzniku – dozvěděli jsmd se o Židovskem městě uvnitr Prahy a o hrozicich pogromech, pred kterymi měl jeho obyvatele ochránit. A taky o magických písmenech hebrejské abecedy. 
V horním patře jsme se ocitli v bytě Jana Wericha a ponořili se do scének V + W a písniček Jaroslava Ježka. 

V podkroví nás čekalo divadlo.
Pamětníci 50.let – neherci – nám poutavě a místy dost dojemně zprostředkovali atmosféru  doby nástupu komunismu – příběh dcery „kulaka“ – jak se v jejich hospodářství, kde pomáhala jako holcička dojit krávy, začali objevovat muži v dlouhých černých pláštích a nakonec jim řekli, ze jim tam už nic nepatří a museli se nastěhovat do vlhkého malého bytu. Ve stejnou dobu jako prvňačka skládala báseň na oslavu zesnulého Klememta Gottwalda a recitovala ji u jeho domnělé rakve. Další žena byla dcerou přesvědčeného komunisty dostávala od tatínka bývalého právníka darem jeho výrobky – šroubky ze soustruhu, které teď v zájmu budování vlasti vyráběl. Tatinka jejich kamaráda zas jednou v neděli odvedli v poutech pánové v černém, protože jako bývalý poslanec pomáhal humanizovat odsun Němců ze Sudet. Vrátil se po několika letech domů jako stařík. Ale nezlomili ho. Zůstal věrný Pravdě, které jeho syn tolik věřil, že jediná je správnou vlastností hrdiny a díky tátovi i jeho víra zůstala nezlomená….

Děti byly celou dobu pozorné a dostaly za úkol zeptat se na dobu 50. let prarodičů.
Venku jsme ještě o nástupu komunismu povídali pod platanem.

Udělali jsme si procházku po Malé Straně – u Čertovky jsme pobyli u domu, kde žil Jiří Trnka, prohlídli si Lennonovu zeď a řekli si o Beatles a o letech šedesátých. 
Za zdí jsme pozdravili snad nejstarší strom v Praze – starý platan, kterému je podle různych zdrojů a legend 500-1000 let a ještě jsme stihli poslední citrónky a fíky před kostelem Panny Marie pod řetězem.  

Po celkem sytém polívkovém obědě v Anantě jsme vděčně přistáli u Čajových a ladili jsme tam scenář k Vánoční koledě adiky tomu se k představeni připojil i Vojta 🙂
Děkujeme za přijetí

Napsat komentář