Rozvrh pro školku v týdnu 30.10. – 3.11.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 30/10/2023 - 03/11/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Podle předpovědi počasí nás v pondělí čeká suchý a teplý den. Uvidíme, co nakonec větřík přinese. Pozdravíme se v kroužku a půjdeme se podívat, jak se les za prázdniny proměnil. Přibyla vláha, listí se probarvilo a některé opadalo, snad se ukázaly další zajímavé plodnice hub. Navštívíme mravence a brouky.
Jestli se podaří přes víkend sehnat elektrickou sušičku, vydáme se po okraji Řevnic na sběr šípků.
S předškoláky si vytvoříme krásu do okýnka s využitím znalosti geometrických tvarů. Známe kruh, trojúhelník, obdélník a čtverec.

ÚTERÝ – Lišky 

Listopad je za dveřmi, téma rodiny, příbuzných a předků vrcholí. Chystáme se na středeční slavnost. Budeme si zpívat, vyprávět a prožívat společně dušičkový čas v přírodě a naší v přirozenosti. S předškoláky tentokrát vytvoříme z donesených fotografií krásný barevný Strom předků s kořeny, kmenem a korunou.
Rodiče předškoláků, čtěte prosím pozorně: Budeme potřebovat kopie (nebo originály) menších fotografií členů vaší rodiny. Určitě portrétek mámy, táty, sourozenců, prarodičů, případně někoho z dalších příbuzných dle uvážení a velikosti fotek. Vyberte a prohlédněte si je spolu s dětmi, zezadu napište jméno předka nebo příbuzného. Moc nám to pomůže se s úkolem zdárně a organizovaně vypořádat!
O Dušičkové slavnosti, jak ji slavíme v ZeMi, si přečtěte tady.

STŘEDA – Volavky

V dušičkovém dni se projdeme lesem, budeme pozorovat, jak se příroda chystá na zimu a určitě se ohřejeme u ohýnku. Svačinka na opékání vítána.
Po obědě si zazpíváme dušičkové písničky a budeme si vyprávět o našich předcích.
Od 16.00 nás čeká Dušičková slavnost

ČTVRTEK – Vážky

Tentokrát se s naší piknikovou skupinou vypravíme do lomu Chlum nad Berounkou v Srbsku.
Sraz se Španďou na peróně v Řevnicích v 8.20. Přiskočíme do vlaku v 8.25, kde už pojedou přespolní s Luckou.
V Srbsku se vydáme po levém břehu k roklince, kterou vystoupáme do lomu Chlum.
Budeme se kochat výhledy do barevné podzimní krajiny, cestou prozkoumáme dvě menší jeskyně a u ohýnku s vyhlídkou se naobědváme.
Plátěný pytlík na případný sběr šípků se bude hodit.
Vrátíme se vlakem v 15.35 do Řevnic. Pražští budou pokračovat po trati a místní počkají s Růžou, Marjánkou a Španďou na rodiče.

PÁTEK – Veverky

V pátek po ranním přivítání půjdeme na procházku do lesa. Cestou si budeme povídat o dušičkách, předcích a podzimu, o tom, jak se příroda chystá na zimu. Po obědě si odpočineme u ohýnku v týpí. Navážeme na naše zkoumání přírodnin a zkusíme je využít při tvorbě.
S předškoláky budeme dál procvičovat jemnou motoriku, řeč, paměť a předmatematické dovednosti, budeme si povídat o našich emocích. Procvičíme si obličejové svaly a mluvidla.
Změna programu vyhrazena dle počasí.

Další informace:

Více o předškolní koncepci naleznete zde:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

Napsat komentář