Rozvrh pro lesní klub v týdnu 8. – 12.4.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 08/04/2024 - 12/04/2024
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Potkáme se v zázemí, pozdravíme všechny kamarády v ranním kroužku a vyladíme se do svěžího jarního dne. Možná v týpí rozděláme oheň a budeme si u něj zpívat o řekách, rybnících a tůních nebo vyprávět pohádku o studánce. (Studánková slavnost se blíží.) Pak se vydáme na dlouhou procházku lesem. Na pěkném místě se zastavíme a budeme si hrát a objevovat, co přes víkend vypučelo, vyrostlo a rozkvetlo. Zpátky v zázemí si dáme obídek. Podle síly větru budeme vytrhávat z barevných papírů a lepit buď v jurtě nebo venku na terase. Vytvoříme si vodní průsvit s rostlinkami a hejnem třpytivých rybiček.

ÚTERÝ – Lišky 

V krásném jarním dni se Lišky opět pustí do práce s keramickou hlínou. Starší si vytvarují mýdlenku, mladší malou misku nebo vázičku na vodu. Slavnost Otvírání studánek je tu co nevidět; budeme zpívat studánkové písničky, povídat si o vodě a jejím koloběhu. Jako vždy nás čeká procházka lesem a spousta volného hraní.

Více PŘEDŠKOLÁCKÁ TABULKA DOVEDNOSTÍ

STŘEDA – Volavky

Po ranním kroužku půjdou předškoláci do jurty vybrat a připravit dnešní projekt na tvorbu s nožíkem a dřevem. Mladší si zatím zazpívají v týpí u ohníčku. Budeme trénovat studánkové a májkové písně, neb se nám obě slavnosti blíží.
Potom vyrazíme do lesa a na paloučku budeme opět vyrábět, hrát si, a opékat svačinky.

ČTVRTEK – Vážky

Do lesa s sebou vezmeme košík na bylinky a budeme po cestě sbírat mladé výhonky borůvčí a maliníku na čajík. Uděláme si oheň na paloučku a budeme si hrát a učit se uzly s lanky.
Po obědě si zazpíváme písničky na blížící se slavnosti studánek a májku.

PÁTEK – Veverky

EDIT: Bohužel část programu se bude týkat i poničení slavnostní narozeninové koruny. Někdo z dětí ji vzal minulý pátek z Milanova batohu, kde byla na chvilku položená po jeho oslavě narozenin a vyloupal většinu polodrahokamenů a schoval ji pod podlážkami v týpí, kde byla v úterý ráno objevena. Tato událost nás všechny nesmírně mrzí. Věříme, že korunu opravíme a všichni se z této nepříjemnosti ponaučíme.
S Veverkami nám bude určitě hezky. Co přesně podnikneme takto dlouho dopředu netušíme (píšu plán více než týden dopředu). Daří se nám s Milanem být v přítomném okamžiku, tady a teď, napojeni na děti a jejich potřeby. Proměny počasí také hrají vekou roli. V každém případě strávíme část dne v lese, ale i předškoláci dostanou své úkoly a kdo bude chtít, tak může tvořit odpoledne na terase.

Další informace:

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA ZDE:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

Napsat komentář