Slavnost otvírání studánek

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 15/04/2024 - 16/04/2024
Celý den

Kategorie


Slavnost Otvírání studánek v pondělí 15. a úterý 16.4. 2024

Otvírání studánek slavíme, když roztají ledy a jaro je definitivně tu. Souvisí s energií čistoty a novým životem. Slavnost je v čase Klubíčka, školky a školy, kdy se společně s dětmi vydáváme po zimě vyčistit nejbližší studánku. Už dříve si povídáme o vodě, jejích darech a vlastnostnech. Zpíváme o ní písně z našeho Zpěvníku. V tento den se pak oblékneme v barvách vody – bílé a modré. Možná, že když jí vyčistíme zjeví se i studánková víla, kdo ví…

PUTOVÁNÍ KRAJINOU ZA STUDÁNKOU

S sebou:

  • dobré boty
  • něco na sezení v trávě
  • svačinu a pití
  • doplňky v barvě vody (modrá, bílá)

LIŠKY ŠKOLKOVÉ

Sraz ráno v 9:00 v zázemí, kde nabereme putovní placky a vydáme se na výpravu za studánkou. Cestou budeme zpívat a pozorovat vodu všude kolem.. A když studánku objevíme a vyčistíme, možná se nám na okamžik zjeví studánková víla, kdo ví.. Sraz odpoledne na nádraží v Řevnicích v 15:30 – 16:00.

ŠKOLNÍ EXPEDICE

Čeká nás otevírání studánek. Pradávný zvyk a rituál uctívajícÍ vodu, základ života. Vybrali jsme studánku mezi Pišťákem a Babkou. Společně ji vyčistíme a o popovídáme si o vodě. A až uhasíme naši žízeň, půjdeme na Babku kde si uvaříme oběd. Rozdělíme se do skupinek, proto prosím kdo může ať vezme ešus, něco na krájení, popřípadě škrabku a prkýnko. Prostě to, co se hodí na vaření v přírodě. Sraz  8:15 v Řevnicích a konec 15:30 také v Řevnicích na nádraží.

 

Studánka3 studánka4

studánka1

Napsat komentář