Expediční pondělí

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 14/11/2022
Celý den

Kategorie


Pondělní škola expediční

Děti si přejí znovu vařit v malých skupinkách, proto se vypravíme ke Strážnému, kde zmapujeme a vybereme ta nejlepší vhodná ohniště a pustíme se do toho. Program doplníme dle chuti a příležitosti dalšími expedičními aktivitami: přírodověda, pohyb, intuitivní hry, morseovka,… Hlavním cílem dne bude soběstačnost a spolupráce.

Opět budeme potřebovat několik ešusů, ideálně napište do expedičního WhatsAppu, kdo může vzít, ať máme přehled o počtu. Také je třeba, aby s sebou všichni měli pitnou vodu navíc (cca 0,5l) a nožík. Kdo má, tak i svůj „balíček“ na rozdělání ohně. Do skupinky se může se hodit i prkýnko na krájení, nějaký hadřík na sundavání ešusu z ohně, škrabka… můžete se s dětmi zamyslet, co se jim ještě zdá užitečné.

S sebou: expediční zápisník (ideálně s tvrdšími deskami nebo s podložkou na psaní) a psací potřeby, oblečení a obutí vhodné k celodennímu pobytu a pohybu venku, misku a lžíci, dostatečné množství vody, svačinu, hodí se podložka na sezení.
Sraz na nádraží Řevnice v 8:30 (respektive s příjezdem pražského vlaku), konec tamtéž 15:30, kde v 15:35 pražští pojedou vlakem dom.

DOPLŇUJÍCÍ INFO:

(Vlak z Hlavního nádraží odjezd v 7:51, z Řevnic 8.26 a odpoledne z Řevnic v 15:35.)

Více o dovážení zde: https://www.zemezeme.cz/skolka/doprava/

Napsat komentář