Lednová kronika školky

26.1. Veverky

Dnes nebyl led ani sníh, ale přesto jsme si užili pěkný den. Ráno jsem s předškoláky začala dlouhodobější projekt o zvířatech – Ruben, Violka, Lotka a Ondra stříhali, třídili a lepili. Také kreslili sebe jako zástupce savců. Děti toho hodně znají a práce nám šla od ruky. Pak jsme se vydali do blízkého lesa, zdolali jsme rokli, všichni si pomáhali a bylo štěstí, že Kristián vzal lano. Děti prolezly podzemní domeček – tunel školáků, který jsem viděla poprvé. Velmi inspirativní!
Pak jsme hledali vhodný materiál, Milan měl pilku a děti nosily na hromadu dlouhé kůly. Ale atrakce s lanem, kterou připravil Ruben postupně děti přitáhla. Klobouk dolů před odvahou dětí se nechat vytáhnout pomocí naší primitivní kladky tak vysoko. Koukněte na fotky. Lano nám posloužilo i k svázání kůlů a pak pomalá, namáhavá cesta zpět do zázemí už s nákladem. Uf. Kamarádi Franta a Šimon Ubl objevili po cestě další díru a ta je zaujala natolik, že nebylo lehké je nalákat na oběd. Po dobrém obědě si dětí hrály, zpívali jsme masopustní písničky a bylo nám u ohýnku dobře. Kazi s holkami tráví čas pod malou jurtou a kluci zas pod maringotkou. Stísněné prostory mají rádi všichni, tak ten domeček bude parádní.

19.1. Veverky

Dnes byl den jako korálek. Veverky posílilo pár menších školáků, kteří nejeli na hory a zapadli do party skvěle. Přes noc napadl sníh, vše bylo zářivě bílé, nebe blankytně modré a slunce už vykukovalo za čtyřdubem. Plachty týpí byly nočním mrazem ztuhlé, ale už za chvíli plápolal ohýnek. Děti si přinesly „ježdíky“, Kilda dokonce boby a my v zázemí máme několik erárních vozidel, takže jsme dostatečně vybaveni vyrazili na dráhu u divadla. Svačinka na sluníčku a pak bobovačka ve velkém. Jezdilo to parádně. Proběhlo několik závodů, naštěstí bez úhony. Po dobrém obědě od Dity se předškoláci dali na sluncem zalité terase do výroby pamlsku pro ptáčky, kreslili srdíčka, stříhali je z kartónu a pak roztírali tuk a obalovali semínky. V ořeších, které děti musely rozlouskat byly i živí červíci a tak si je děti na krmítka spravedlivě rozdělily, protože to je pro ptáčky přece ta největší pochoutka. Pak jsme rozvěsili srdíčka i obalené šišky na stromky poblíž. Na terasu přilétla červenka. Byl to krásný den.  

12.1. Veverky

Dnes nás zavolal led. Vydali jsme se lesem k potůčkům, jeden v rokli, kde to parádně klouzalo a děti sjížděly mezi listím dolů pěkně z kopečka. A pak k většímu potoku v parku, kde nás uchvátily zamrzlé vodopády i voda po tenčím i silnějším ledem. Po svačince na hřišti jsme šli zkontrolovat Berounku a pozorovaly obrovské kry padající z jezu. I břehy byly pokryté ledem. To stálo za zkoumání. Po vydatné polévce jsme všichni vyráběli ve vyhřátém týpí ptáčky – někdo kosa, někdo holubičku, někdo červenku… A dohodli se, že jim příště připravíme dobrůtku. 

Napsat komentář