Badatelské úterý

FOTOGALERIE: https://photos.app.goo.gl/aqDiZgRqUGi34gbB6

12.9.

Dnes jsme se sešli v Badatelně. Pár děti chybělo, ale byla s námi Dita Rakouská s dvěma šicími stroji. Monika ještě s dětmi ze zázemí dovezla další stroj, židle a vlnu. Po úvodním kolečku jsme se pustili do práce. Stříhání, šití na strojích, pěchování vlnou a pak i šití v ruce. A do 12 bylo víc než 8 sedáko/polštářů a nevím kolik bonbónu na světě. Pod Kvidovým vedením jsem na jeho stroji, který našel u popelnice, zapošila závěs do koupelny a dokonce ušila jeden polštář. Jenda s Lusiem krom tvorby jednoho společného polštáře ještě odstranili drátěnou síť z venkovního domečku a opravili ulomenou poličku. 

Po obědě jsme s radostí opustili rozpálené zázemí a doběhli k řece. Tam jsme soutěžili sami se sebou ve třech disciplínách. Děti měly chuť své časy překonávat. Bylo to moc fajn, osvěžující řeka, téměř prázdná pláž. Uteklo nám to. Míša

5.9.

V úterý nás navštívil náš velký a dlouholetý kamarád Temoc. 

Ráno jsme se stihli přivítat v úvodním kroužku ještě v zázemí, povědět si něco málo o Mexiku, španělštině, indiánech a pustit se do práce – výroba božího oka z nalezených klacků a bavlnek, pak už dorazil Temoc. Ten si přivezl několik bubnů, také chřestidla ale i velkou obsidianovou kouli, obrázky i čerstvě pražené kakaové boby. S Temocem jsme si zazpívali, zatancovali i ochutnali sladkou hořkost pravého kakaa. 

Byli jsme spolu všechny skupinky – dvě školní a jedna školková. Děti se zapojily do všeho, některé předváděly svá oblíbená zvířata. Poté jsme Temocovi šli ukázat naše nové odloučené pracoviště – Badatelnu. Krásnou, čistou, téměř prázdnou chatičku ve velké zahradě, malý kousek od zázemí. Provedl nás Jenda Salay, který toto místo důvěrně zná. Představil nám každý strom, každou slepici, každý kout. 

Požádali jsme o ochranu, i o inspiraci pomocí kouře kopálu. 

Pak už oběd, dlouhá pauza a objevování hranic pozemku. Na začátek parlamentu přišel i Temoc a zažil úvodní kolečko, kdy se každé dítko, bylo jich 35, představilo a ve zkratce posdílelo největší zážitek z prázdnin: medůzy, bouřky, delfíní, duhy, blesky, vodopády, ukousnuté pařátky, přespávačky ve stanu, hory, moře, letadla, lodě…. krása. 

Pak oblíbené molekuly (hra) a přehrávání pravidel, patroni a patrůňata. Bylo to vše ve velké pohodě. Uteklo to jako nic. Míša 

Napsat komentář