Pátek

Fotogalerie školy: https://photos.app.goo.gl/R3RH1SexqMz6LiHd9

2. 9. / SMYSLOVÉ VZPOMÍNKY NA LÉTO a NÁVRAT DO KOUZELNÉHO LESA – frotáž, koláž z frotáže

Sešli jsme se po létě ve známé sestavě, ke které přibylo pár nováčků. I když léto ještě oficiálně neskončilo, i tak jsme na to naše zavzpomínali. Snažili jsme si vybavit nejvýraznější barvy, vůně či pachy, zvuky, chutě a dotekové vzpomínky našeho léta. Pak jsme se rozhodli znovu zmapovat prostor zázemí a přilehlého lesa, kam jsme se vrátili po dvou měsících. Vytvářeli jsme otisky – frotáže povrchů, které jsme našli v jurtě i celém zázemí. Z těchto frotáží jsme pak vystřihovali tvary a skládali koláž našeho kouzelného lesa nebo zahrady.

9. 9. / KOUZELNÁ ZAHRADA, KRAJINA – dokončení

Elsa a Šárka šily příšerky z filcu v rámci svého individuálního projektu. Luis vytvářel svoji představu domu se zahradou z kartónových krabiček. Ostatní dodělávali koláže z předchozího pátku.

16. 9. / SMYSLOVÉ VZPOMÍNKY NA LÉTO – malba

Malovali jsme naše vzpomínky na barvy, vůně, chutě a zvuky našeho léta. Vyplňovali jsme jimi obrysy postavy, kterou si děti obkreslily navzájem podle vlastních těl v pozicích, které nejlépe vystihovaly atmosféru jejich léta. Ti, kteří se tomuto tématu věnovali již minulý rok, malovali výhled na lesy za zázemím. Všímali jsme si všech odstínů zelené, a dalších barevných tónů. I v zeleni stromů a louky jsme jich našli mnoho. Předtím, než jsme se vrhli na samotnou malbu, jsme si povídali o tom, jak malovali impresionisté. O tom, jaké barvy používali a proč, jakým způsobem je nanášeli na plátno. Také o tom, že je zajímalo zachycení pomíjivého okamžiku reality a v ní hlavně působení světla a že barvy a světlo jsou vlastně jedno. Ukázali jsme si obraz imprese od C. Moneta a obrazy některých dalších impresionistů.

Napsat komentář