Čtvrtek škola čtení a psaní prosinec2019, leden,únor 2020

Čtvrtek 9.1.2020
Písmeno K, k jako kominík. Zkoušíme,která slova s K ještě známe, že K může být ve slově i více apod. Duhové malování a učebnice. Zazpívali jsme si Kalamajku a zjistili, kolik K obsahuje…. Doplnili jsme K do slov. Spousta dětí už vše krásně slyší, ale stejně rády pracují dohromady. Matoušek pracuje samostatně a je mu v tom dobře, naučil se nedovolávat se vehementně hlasitě pozornosti, je trpělivý a říká si o další úkoly s respektem k ostatním.
Snažím se vždy s každým samostatně číst v naší učebnici, kde jsou jen velká tiskací písmena. Některé děti bez problému čtou celá slova, některé s nadšením čtou písmena a slova ještě netvoří. Každý je tam, kde má být. Děti pracují s chutí a opravdu se posunují. Proto jsem přinesla kartičky i s malými písmeny, jako pomůcka ke správnému složení slova jsou na nich obrázky. Z nich skládáme slova a na závěr, pro kontrolu, přiřazujeme kartičky s velkými písmeny k malým.

Dnes byly děti unavené po parlamentu, tak si většina z nich vzala domů písanku a radši se věnovaly hrám s kartičkami. V písankách si mohou dodělat K, jak v prvním, tak ve druhém dílu. Ve druhém dílu, pokud ho ode mne už mají, si mohou dodělávat všechny malé samohlásky, abychom si velká a malá písmena začali postupně propojovat.

19.12. 2019

12.12.2019
Děti přiběhly do malé jurty tentokrát krásně včas a ohleduplně se vyměnily v prostoru s Klubíčkem.
Tentokrát jsme pracovali s písmenem a hláskou J, j,jako obvykle nejdřív duhové malování, pak vyhledávání v textu, doplňování do slov,čtení a písanky.
S každým dítkem už samostatně čtu.
Tvoříme slova se všemi samohláskami a se souhláskami T, P a J. Rozlišujeme délky samohlásek.
Mám z nich radost.

5.12.2019
Písmeno P, p. Ztratil se můj hodinový zápis z tohoto dne:(. Doplním, na co si vzpomenu.

Napsat komentář