Masopustní juchačka v čase školky/školy

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 12/02/2021
Celý den

Kategorie


Masopustní týden se uskuteční  v čase školky/školy od 8.-12.2. a vyrcholí juchačkou v pátek 12.2. Děti si budou moci nahrazovat i ve škole.

Masopustní juchačka v pátek 12.2.

Čeká nás den plný zpěvu a veselí. Vyvrcholí naše masopustní přípravy karnevalem, juchačkou a veselicí. Masky vyrobené ve školce nebo i z vlastních zdrojů s sebou či přímo na sebe! S těmi, co masky nemají, ráno jednoduché vyrobíme. Pak se svačinou posilníme a na kopec v lese se vydat jucháme. Podpoří nás muzikanti, Káča s housličkami a Španďa se zázračně uzdraveným buzuki.

Probudíme medvěda, zakopeme basu a oběd masopustní cestovní u ohně slupneme. Do zázemí se pak v klasickém čase vysmátí navrátíme.
Tato tradice je vyvrcholením zimních radovánek a zároveň rozloučením se na nějaký čas s masem. V Popeleční středu se zakopala basa a počala doba postní a meditační, jež trvá vždy čtyřicet dní až do Velikonoc. Tradičními dobrotami jsou jitrnice, smažené koblížky a chleba se škvarky. S dětmi v tento čas zpíváme tématické písničky (viz.zpěvník) a vyrábíme masky.
Něco k maskám: http://www.cesketradice.cz/tradice/zima/masopust/115-masopustni-masky-co-znamenaji.
https://www.zemezeme.cz/events/viii-revnicky-masopust/

 

Zpěvníky a CD ZeMě jsou k mání na: zeme.je.zeme@gmail.com

 

Fotky z předchozích let

Masopust 2018

Foto Petr Hoffelner

Masopust 2017

masopustrevnice17final (1)

http://www.petrhoffelner.cz/galleries/masopust-v-revnicich-2017/

http://www.fotografuje.cz/link/REV_20170205/

Masopust 2015

Napsat komentář