Rozvrh pro školku v týdnu 27.2. – 3.3.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 27/02/2023 - 03/03/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata

Dopoledne půjdeme do lesa. Budeme si hrát a vyprávět a zpívat. Na oběd se vrátíme do zázemí. Během dne budeme malovat obrázky do narozeninové knížky a po obědě oslavíme Rubenkovy narozeniny! 🙂

ÚTERÝ – Laně a jeleni (předškoláci)

Paní Zima se nevzdává lehce. Zase nám přituhne, voda bude kouzlit a vytvoří kystalky a ledová zrcadla. S předškoláky se půjdeme podívat k řece. Projdeme městem, nakoukneme do zahrádek, co kde kvete a pučí, možná se zastavíme i na hřišti.
U řeky budeme pozorovat, počítat a zapisovat. Jako předškoláci už si dokážeme udělat záznam o tom, co jsme viděli! Vylovte prosím doma předškolácké sešítky, pokud se k vám zatoulaly.
Také budeme uzlovat. Z lana od Svejkovských (děkujeme, Živo!) si vytvoříme pomocníka na měření vzdálenosti či délky, uzlíky nám budou značit počet metrů.
Lesem po Fabiánce se navrátíme zpátky a dáme si oběd, písničku a pohádku.

STŘEDA – Sokolíci (putovka)

Má být opět mrazivo, a tak toho využijeme a pojedeme do Srbska, kde navštívíme dětmi oblíbenou opuštěnou pískovnu, kde si pohrajeme, ohřejeme u ohýnku a dojdeme do Karlštejna. Prosíme místní děti, aby přistoupily do vlaku v 8:24 směr Beroun.  Sraz na Berounském nástupišti. Děti nad šest let ať mají jízdenky do Srbska a z Karlštejna.

ČTVRTEK – Vážky

Potkáme se v týpí u ohýnku s vůní pryskyřice. V kotlíku nad ohněm si obarvíme látkové pytlíčky na podběl a jiné jarní poklady. V lese si je potom vyvážeme provázky a budeme pokračovat v barvení. Kam se vypravíme? Zatím to vypadá, že půjdeme chytat paprsky slunce někam na kopec.

PÁTEK – Veverky

Napínavé měření sil Zimy a Jara pokračuje, budeme to všechno zblízka pozorovat. Led křupe pod nohama, prsty ještě zebou, ale zahřeje nás jarní bylinkový čaj, plamen ohně a možná i sluníčko. Kdo si před prázdninami neumotal bambulku z vlny, bude mít příležitost. Po dobrém obědě si budeme vyprávět o Marušce, její sestře Holeně a naučíme se písničku o měsících.

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení

Napsat komentář