Rozvrh pro školu v týdnu 25. – 29.3.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 25/03/2024 - 29/03/2024
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – expedice

Čeká nás výprava k Bubovickým vodopádkům. Po cestě si řekneme, kdo byl svatý Vojtěch. V Bubovicích jsou zbytky rozpadlé kaple zasvěcené sv. Vojtěchovi. Oběd přinese Matouš, také si uděláme ohýnek. Mějte s sebou buřty, tofu, jablko nebo cokoliv, co byste si chtěli navíc k obědu opéci. V okolí cesty k vodopádkům jsou místa s podbělem, tak pokud budeme mít štěstí, ještě neodkvetl a my si ho nasbíráme. Vezměte si s sebou proto papírové/látkové sáčky.

Sraz 8:15 nádraží Řevnice, počkáme až přijede vlak z Prahy a pak pojedeme autobusem do Bubovic. S sebou prosím peníze na autobus a zpáteční lístek na vlak ze Srbska (možná dojdeme do Karlštejna i kvůli výluce mezi Srbskem a Karlštejnem). Každopádně do Řevnic přijedeme vlakem v 15:35.

ÚTERÝ – starší badatelé

Dnes si odpočineme od mechaniky. Ráno budeme už opravdu sázet. I děti se na to těší. Můžete jim dát pracovní rukavice, poslat nějaká semínka, pokud máte, chcete.  Po ranním kruhu sdílení si vezmeme semínka a nářadí a přemístíme se do zázemí. Po obědě nás čeká projekce dokumentů s následnou diskuzí v rámci festivalu Jeden Svět v Řevnickém Dřeváku poblíž nádraží. https://www.jedensvet.cz/skolni-projekce Do zázemí už nepůjdeme.

ÚTERÝ – pohybovka, ČJ, M

Oba ročníky budou potřebovat lepidla!
A jako vždy gumovací pero (nebo ořezanou tužku a gumu) a ořezané pastelky! 
Prosím nedávejte dětem na psaní propisky a fixy. Děkujeme!
Pohybovka a čeština: 
1. ročník: S, s jako silnice
2. ročník: Spodoba znělosti.
Četba knihy Mikulášovy patálie.
Odpoledne Jeden Svět na školách – vyzvedávání dětí pouze na nádraží 15:30 – 15:45.

STŘEDA

předvelikonoční středu náš od 10 hodin čeká divadlo (Divadlo o námořníkovi Čepičkovi. Zavítá k nám principál Pepíno se svým kočovným divadýlkem: https://divadlobasta-fidli.webnode.cz/)

Předtím a potom si zaangličtinujeme venku v zázemí.

Po obědě si vyzkoušíme uzlování v terénu, prověříme uzly v praxi. Pokud bude ve stádu klid a naladění, opět si povodíme na jízdárně Neona.

ČTVRTEK – pohybovka, ČJ, M 

VOLNO

ČTVRTEK – badatelé 

VOLNO

PÁTEK

VOLNO

Obecné informace:

Blížící se akce:

Napsat komentář