Rozvrh pro školku v týdnu 27. – 31.3.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 27/03/2023 - 31/03/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata

Dopoledne půjdeme na procházku do lesa, k potoku nebo na palouček. Uvidíme podle počasí. Odpoledne budeme tvořit, tentokrát si vytvoříme nějaká mláďátka.

ÚTERÝ – Laně a jeleni (předškoláci)

Ráno nás čeká kroužek a protažení venku, potom budeme v jurtě dokončovat hliněná hnízdečka. Vytvarujeme malá vejce a dozdobíme hnízda peříčky a přírodninami. Pokročíme také v uzlování. Naučili jsme se „očko“ a „pevnou smyčku“, tentokrát si zkusíme uvázat volnou smyčku čili „kouzelnický uzel“. Vystřihneme a poskládáme si krásnou autorskou miniknížku „O semínku“ z dílny Markéty Kotkové. V písničkách a vyprávění se budeme věnovat tématům jara, klíčení, znovuzrození a péče…  vždyť brigáda a slavnost jsou za rohem!

STŘEDA – Sokolíci (putovka)

Výprava za dávnou historií – návštěva keltského opida Stradonice – Nižbor
Pojedeme vlakem z Řevnic do Berouna a pak busem. Sraz v 8:20 na peróně směr Beroun. Děti nad 6 let ať mají zpáteční jízdenky. Návrat do Řevnic i Prahy jako obvykle. V 15:30 do Řevnic.

ČTVRTEK – Vážky

Pojedeme na výlet do Bubovic sbírat podběl. Sraz tedy nebude v zázemí, ale na řevnickém nádraží v 8.30, pak se přesuneme nejspíš nad Žabku k tobogánu a počkáme na autobus. Ten odjíždí ze zastávky u nádraží v 9.10. Pro místní opozdilce poslední šance s námi jet.
V Bubovicích půjdeme do lomu Čeřinka na podbělové plantáže. Až naplníme plátěné pytlíky, vydáme se na vyhlídku na Paní hoře, tam uděláme oheň a opečeme si oběd.
Pokocháme se výhledy a půjdeme zpět na autobus.
Do Řevnic přijedeme v 15.03 opět k vlakovému nádraží. Pražáčci odjedou v 15.35 a místní se rozejdou s rodiči.
Nezapomeňte si vzít plátěné pytlíky, které jsme si barvili minulý týden. Nebo jiné třeba i papírové.
Paní hoře zdar!

PÁTEK – Veverky

Minulý pátek nám opožděné vlaky lehce zamíchaly s programem. Věnovali jsme se kreslení suchými pastely a barvení další várky pytlíčků namísto semínkovým průsvitům. Lepení a stříhání si proto užijeme tentokrát. 🙂
V lese si mezi stromy opět napneme slacklinu a budeme zpevňovat svaly po zimě. Určitě dojde i na práci s nožem, při které je nám Milan velkou inspirací. Budeme pozorovat, co nového se děje v přírodě, na našich oblíbených místech. Rozloučíme se s měsícem březnem a nachystáme svoje srdíčka na jarní slavnost.
„Země je naše matka, máme ji všichni rádi.
Rodí se život v tomto posvátném místě… „

Blížící se akce:

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Napsat komentář