Rozvrh pro školku v týdnu 9. – 13.10.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 09/10/2023 - 13/10/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Vlčátka čeká jablečný den. Budeme jablíčka loupat a krájet, vařit v kotlíku na ohni, do rozvařené hmoty možná přidáme pudink. Všechno ochutíme skořicí a třeba i rozinkami, abychom měli pyré pěkně do sladka. Zazpíváme si podzimní písničky o jablkách, hruškách a dalších plodech. Jinak si budeme hrát, vydáme se na procházku a po obědě si přečteme pohádku o jablůňce. A taky popřejeme Španďovi dodatečně k jeho narozeninám! – – – Nožíky opinely s sebou. Kdo má dietní omezení, nebojte se, zohledníme.

ÚTERÝ – Lišky 

Ráno se sejdeme u společného podzimního malování. Tentokrát se nám s podzimem otevírá téma rodiny. Budeme si povídat o nás i našich příbuzných. Namalujeme si náš autoportrét, pomocí prstíků a bavlny zkusíme vytvořit vlásky – každý dle svého tempa a možností.
Pro předškoláky: Povídání a hra s kartami emocí. Něco k tématu si závěrem zakreslíme do svých sešitů.

STŘEDA – Volavky

Ranní mlha už nás možná zavolá k ohýnku v týpí, společně si zazpíváme, už i písničky dušičkové, které znáte z našeho Zpěvníku. Otevírá se nám téma rodiny a příbuzných. Čeká nás spusta her v lese.
Pro předškoláky: Povídání a hra s kartami emocí. Něco k tématu si závěrem zakreslíme do svých sešitů.

ČTVRTEK – Vážky

Pojedeme vlakem do Srbska, takže sraz nejpozději v 8.20 v Řevnicích  na peróně směr Beroun, kde přiskočíme do vlaku v 8.25 k pražským.
V Srbsku se vydáme kolem Berounky ke Kačáku a lomu Alkazar. Poobědváme u ohýnku na hřišti pod Alkazarem. Po obědě navštívíme staré štoly a třeba uvidíme netopýry jak se chystají na zimování.
Vrátíme se vlakem v 15.35 do Řevnic.

PÁTEK – Veverky

Příští pátek si budeme dál povídat o podzimu a plodech, které nám podzim přináší. Budeme se stmelovat, poznávat, hrát si a povídat. Po obědě si přečteme pohádku a budeme tvořit z listí a plodů. Začali jsme tvořit zvířátka a budeme v této činnosti pokračovat.
Pro předškoláky: budeme uvolňovat prsty a ruce, procvičovat předmatematické dovednosti, povídat si o rodině a emocích, cvičit řeč.

Další informace:

Více o předškolní koncepci naleznete zde:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

Napsat komentář