Rozvrh pro školku v týdnu 5.6. – 9.6.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 05/06/2023 - 09/06/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ

Až se v pondělí sejdeme, půjdeme do lesa, kde budeme sportovat v přírodě, budeme si hrát, vyprávět a zpívat. Na oběd se vrátíme do zázemí. Po obědě si ještě jednou přečteme pohádku „Zvířátka a Petrovští“ a pokud bude čas, vytvoříme si nějaká zvířátka.

ÚTERÝ – Laně a jeleni (předškoláci)

Dnes s námi bude školní průvodkyně Dita, namísto Gábi Doubek. Přehoupli jsme se do června, čeká nás další slunečný a teplý den. Nebude-li pršet, pustíme se do sběru jitrocelových lístků, nakrájíme je na tenké proužky a připravíme z nich léčivý sirup. Med už máme nachystaný, Opinely s sebou!
Přezpíváme si a zahrajeme s nástroji všechny letní písničky k bráně. Na procházce lesem prověříme své znalosti stromů a keřů. Projdeme jednoduchou trasu s úkoly po dvojicích.

STŘEDA – Sokolíci (putovka)

Výprava do Srbska, projdeme jednou z roklí až do Karlštejna, kde je dobré místečko na koupání. Plavky, ručník s sebou (hodí se i opalovací krém). Nezapomeňte pro děti nad 6 let koupit jízdenky.
Sraz na řevnickém nádraží – berounský perón v 8:20. Odjezd vlakem v 8:26. Příjezd do Řevnic v 15:35. Předání dětí na nádraží.

ČTVRTEK – Vážky

Budeme pokračovat v práci se dřevem a kůrou. Kdo bude chtít, vyzkouší si řezání pilou, broušení pilníkem, hlazení brusným papírem a vrtání. Španďa nakoupí nové smirky různých hrubostí, takže nám to půjde báječně.
Hodit se může i nožík Opinel, pokud už ho děti mají. Zvědomíme si znovu všechny zásady bezpečné práce s nožem.
Kromě toho procházka lesem, zpívání, vyprávění a spousta prostoru k volným hrám.
A jsem tedy moc zvědavá, jestli nám na Medarda kápne z nebe.

PÁTEK – Veverky

Minule jsme sbírali bezový květ a nakládali voňavé trsy do sirupu. U květů ještě chvíli zůstaneme. Milan s pražskou partou po cestě do zázemí zjistí, jestlipak už kvete lípa. Možná ochutnáme čerstvý lipový čaj!
Při procházce budeme sbírat kvítky různých barev. Na louce je vidět spousta žluté, modré, fialové… Až jich budeme mít dost pro všechny Veverky, naťukáme si kladívkem nějaké ty nádherné květinové pigmenty na látku.
Do malého pytlíčku s otiskem květů patří tajný poklad. Nechte se překvapit, co za krásu do něj uložíme.

Blížící se akce:

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Napsat komentář