Rozvrh pro školku v týdnu 4.-8.9.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 04/09/2023 - 08/09/2023
Celý den

Kategorie


Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

PONDĚLÍ – Vlčata 

První školkový den je tu a my se na vás s Milanem moc těšíme!
Vlčata se sejdou v zázemí s Luckou nebo budou cestovat vlakem a putovat městem do zázemí v doprovodu Milana. Společně se přivítáme a seznámíme, propojíme se v ranním kroužku. Obejdeme hranice zázemí, všechno důležité si ukážeme a řekneme si školková pravidla. (Na zvnitřnění pravidel u nováčku a stmelování party budeme pracovat v příštích několika měsících…) Potom se vydáme do lesa, projdeme naše oblíbená místa a zjistíme, jestli už dozrávají bezinky a lískáče. Několik trsů bezinek si natrháme. Po obědě a pohádce v týpí si s nimi zkusíme něco nakreslit.

ÚTERÝ – Lišky 

Lišky se přivítají v zázemí a začnou školkový den obtáčením proutků a vytvářením ochranného amuletu z vlny. Přichystáme se a vyladíme svá srdce na výjimečné setkání. Čeká nás slavnostní zahájení školního roku s přítelem, patronem a učitelem Temokem až z dalekého Mexika náš dlouholetý  příznivec Tecciztemoc  -Tecciztemoc Cozcacuahutli, muž medicíny z linie aztécko-toltécké spirituální a rodinné tradice posvátného tance, zpěvů a umění, patron ZeMě.
Zažehneme oheň, budeme zpívat písně a vyprávět si příběhy dle aztécké tradice. S Temokem také poobědváme. V čase odpoledním budeme hlavně odpočívat, povídat si a poslouchat některou další indiánskou pohádku. Až obnovíme síly, zajdeme na okraj lesa pohrát si a stavět domečky.  

STŘEDA – Volalavky

Z nádraží přivede přespolní Honza a v zázemí přivítá místní Gábina. Až vyfuní přespolní do zázemí, přivítáme se spolu a seznámíme se navzájem.
Pro ty, co jsou noví, ukážeme si všechno v zázemí a seznámíme se s pravidly.
Půjdeme na procházku do lesa, kde posvačíme a pohrajeme si. Připomeneme si naše vítací básničky a písně a naučíme se novou písničku k přání před obědem.
Po obědě si odpočineme u pohádky, a pak si budem hrát, zpívat a třeba malovat.

ČTVRTEK – Vážky

Sejdeme se na nádraží v Řevnicích a po příjezdu dětí z Práglu se přivítáme a seznámíme navzájem. Pak se vypravíme na výlet k říčce Kejná. Na kraji lesa posvačíme a povíme si všechno, co je potřeba vědět. Pravidla pohybu ve skupině, co nás čeká a jak vlastně bude fungovat naše putovní pikniková skupinka.
Jelikož bude dost nových kamarádek a kamarádů, budeme zkoušet co je pro nás komfortní, aby byla pohoda.
Takže i trasa bude přizpůsobená aktuální náladě a síle těch nejmenších. Budeme stoupat kolem Kejné a právě podle situace dojdeme, kam dojdeme .
Kolem poledne si najdeme hezké místo, ideálně s výhledem, a poobědváme.
Oběd připraví průvodci. A pak se, opět podle chuti a síly, vydáme pomalu dolů lesem až do Řevnic na nádraží, kde ukončíme v kroužku náš první putovní den.
Přespolní odjedou vlakem v 15.35 a místní si převezmou rodiče mezi půl a celou.
Prosíme o dobré oblečení podle počasí, hodně pití a pro strýčka příhodu raději i pláštěnku.

PÁTEK – Veverky

Sejdeme se v zázemí. Po ranním přivítání si připomeneme pravidla a ukážeme si hranice našeho zázemí. Potom vyrazíme do lesa, kde si budeme hrát a pozorovat les, budeme hrát seznamovací hry. Na obídek se vrátíme do zázemí. Po obědě si přečteme pohádku, a vytvoříme naši vlčí vlajku.

Blížící se akce:

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Napsat komentář