Rozvrh pro lesní klub v týdnu 4. – 8.3.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 04/03/2024 - 08/03/2024
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Čas příletu stěhovavých ptáků je tu. Rána bývají ještě chladná, ale odpoledne už nás slunko hřeje a příliv jarní energie má nezadržitelnou sílu. Ochutnáme podběl, lístky jahodníku a uvaříme si kopřivový čaj.
S předškoláky budeme stříhat, lepit a tvořit jarní průsvit do okýnka.

ÚTERÝ – Lišky 

Minule jsme se tak ponořili do zaplétání a zdobení věnečků, že na keramickou hlínu už nám nezbyl čas. Však není, kam spěchat. Maminka Země se zahřívá v předjaří ještě pomalu. Nachystáme si ale hlínu tentokrát: zvláčníme, zavlažíme a prstíky prohněteme, abychom ji mohli oživit a vytvořit malá hnízda s vajíčky. Starší děti si ze suchých kousků připraví šlikr na lepení spojů. Předškoláci, které to bude lákat, si místo hnízda z plátů hlíny vyříznou a slepí malou ptačí budku.

Více PŘEDŠKOLÁCKÁ TABULKA DOVEDNOSTÍ

STŘEDA – Volavky

Kromě procházky a ohýnku v lese, budeme zpívat jarní písničky a chystat se na jarní slavnost a slavnost vynášení Moreny, které nás čekají za týden.
Předškoláci budou chvilku tvořit v jurtě a mladší si pohoví s písničkou a příběhem u ohýhku v týpí.

ČTVRTEK – Vážky

Sejdeme se v zázemí a vyrazíme někam vzhůru do lesa, kam se nám podaří vyšplhat, abychom si pohráli a poseděli kolem ohýnku a stihli oběd v zázemí. Minulý týden jsme v mlžném lese vyšlapali až do lomu na Kamenné, kde jsme si pekli na roštu nad ohněm svačinky a objevovali poklady v okolí.
Po obědě si budeme v týpí u ohýnku jarně zpívat a dovádět dle libosti.
Krom pražáků, kteří půjdou na vlak, se rozpustíme v zázemí před čtvrtou.

PÁTEK – Veverky

Do páteční skupinky nám přibyla nová holčička Mia. Zná Violku a myslíme, že hezky zapadne do skupinky menších. Půjdeme do lesa objevovat všechny rychle vznikající známky jara, možná i něco dobrého a šťavnatého ochutnáme. Morana se blíží.

Další informace:

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA ZDE:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

Napsat komentář