Rozvrh pro školku v týdnu 4. – 8.12.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 04/12/2023 - 08/12/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Ráno rozděláme oheň a zazpíváme si písničky adventní i vánoční. Doprovodíme je na rytmické nástroje, propojíme s pohybem. Po zpívandu a malé svačince se vydáme do lesa. Protože svátek má sv. Barbora, podíváme se po třešňových větvičkách, které si tradičně dáváme za okno do vázy.

Do jurty zamíříme tentokrát až odpoledne. Předškoláci budou rozdělovat, zdobit a popisovat perníčky na jarmark. Naším tématem bude dělení – s názorem, pěkně na hromádky.

Vypadá to na pořádný mráz a sněžné řádění! Ježdíky, lopaty, boby, sáňky a dobrou zimní výbavičku s sebou!

ÚTERÝ – Lišky 

U ohýnku v týpí si zazpíváme adventní písničky a naplníme malované skleničky sušenými bylinkami z naší zahrádky. Minule jsme se pustili do pečení bezlepkových perníčků, a tak na bylinky už nedošlo.
V lese pak nasbíráme chvojí a podíváme se po pryskyřici a březové kůře na podpal.

STŘEDA – Volavky

Místo Gabči bude Eliška. Budeme si užívat sněhu a hřát se u ohýnků v lese i v týpí.
Doděláme adventní věnec na týpí, který jsme nestihli minulý týden a určitě si zazpíváme a procvičíme koledy a písničky na blížící se besídku.

ČTVRTEK – Vážky

Možná, že na svatého Ambrože nás čeká obleva – tvrdí to aktuální předpověď. Vyvezeme se tedy autobusem na brdský hřeben, abychom si užili ještě trochu sněhu.
Místní vyrážejí vlakem v 8:35 se Španďou, směr Dobřichovice. Pražáci na ně počkají v Dobřichovicích s Luckou. Autobus do Černolic nám jede v 9:25 od nádraží, pospěšte tam, pokud byste náhodou nestihli vlak.
V Černolicích vyhlédneme do kraje a přímou nenáročnou cestou se vydáme do Řevnic. Užijeme si zimní les, skalky, stopy ve sněhu. Půjdeme klasicky na nádraží, kde předáme Pražáky Majdě a ostatní děťátka jejich rodičům.
Oběd navaří či napeče Lucka.

PÁTEK – Veverky

V pátek si budeme dál povídat o adventu, vánocích, spící zimní přírodě. Budeme vyrábět příspěvky na vánoční jarmark. Pokud zvládneme výrobu rychle, s předškoláky ještě navážeme na naše procvičování předmatematických dovedností, budeme procvičovat jemnou motoriku – prstíčky, mluvidla.
Změna programu vyhrazena.

Další informace:

Prosíme pozor, v ZeMi se objevili roupi. Budeme proto dbát na zvýšenou hygienu před každým stravováním. Doporučujeme obědové misky a lžičky vždy umývat v myčce či horké vodě. V zázemí budou používány jednorázové, papírové utěrky a desinfekční mýdlo. Společné umývání mističek dětmi bude dočasně přerušeno.

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA ZDE:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

  • Vánoční besídka 21.12.

Napsat komentář