Rozvrh pro školku v týdnu 11.-14.4.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 11/04/2023 - 14/04/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata – Velikonoční pondělí = volno

ÚTERÝ – Laně a jeleni (předškoláci)

Nejdřív se společně přivítáme, rozhýbáme, vyladíme a protáhneme s básničkou. Čeká nás kapka divadla. Zahrajeme si na různé formy vody – staneme se krůpějí rosy, studánkou, potůčkem či rozbouřeným mořem. Zkusíme se proměnit ve sněhovou vločku nebo třeba ve špičatý rampouch. Na těle si vytleskáme jarní deštík, lijavec i bouřku. Posdílíme znalosti a spolu vytvoříme velký plakát koloběhu vody v přírodě.
V lese bude kromě her pro nás nachystaná také stezka: putování za studánkou s úkoly a zpíváním. Španďa s Gábi na nástroje zahudou. Předškoláci, těšte se!

STŘEDA – Sokolíci (putovka)

Otvírání studánek – půjdeme k pramínku dobré vody poblíž Mořinky. Povíme si o vodě. Pak i vystoupáme na vyhlídku. Sraz ráno v 8:30 na nádraží v Řevnicích, odpoledne v 15:30 tamtéž.

ČTVRTEK – Vážky

I ve čtvrtek se budeme věnovat studánkovým písničkám a vodnímu tvoření. Voda v přírodě má mnoho podob, budeme je společně prozkoumávat. Povíme si o vodním koloběhu, zvlášť o tom, co můžeme pozorovat teď na jaře. Možná se vypravíme k obnoveným řevnickým tůním, kde sídlí mnoho druhů vodních ptáků a obojživelníků. Těšíme se na nováčky, Malvínku a Violetku!

PÁTEK – Veverky

Pozdravíme se v ranním kroužku a protáhneme svoje těla s jarní písničkou. V lese nasbíráme malinové a jahodníkové listí na čaj. Budeme pozorovat, kterým keřům a stromům už vyrašily drobné lístečky. Mrkneme se, jestli i modříny a smrčky už vystrkují zelené chomáčky jehlic. Ověříme, zda „naši“ mravenci pod smrčinou předpovídají brzké oteplení. Také budeme vyřezávat a malovat akvarelovými barvami.

Blížící se akce:

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Napsat komentář