Rozvrh pro školku v týdnu 27.11. – 1.12.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 27/11/2023 - 01/12/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Čas adventní se blíží, andělské světýlko už se rozzářilo v ZeMi i u vás doma. Zároveň je tu čas úplňku. Společně s Vlčaty se vrátíme k zážitku s andělem a jednoduchého skládaného andílka si vytvoříme. Předškoláci si nakreslí a slepí deskovou hru „Cesta do Betléma“, ve které využijí znalosti čísel. Určitě si ji stihneme také zahrát!

Ochlazuje se, vybavte prosím dobře své děti. Pomůže merino nebo jiná teplá vrstva funkčního prádla, kukla nebo nákrčník, nepromokavé palcové rukavice, boty, které dobře izolují, vlněné ponožky. Teplý čajík a něco na opékání zahřeje zevnitř!
Ke stávce učitelů se dnes nepřipojujeme uzavřením školky, ale symbolicky, podpisem a šířením petice, která vychází z Učitelské platformy. Níže vám posíláme odkaz na petici proti škrtům ve školství. Zasáhne zejména inovativní a malé školy… Zvažte, zda byste ji také chtěli podpořit.

ÚTERÝ – Lišky 

Minulý týden jsme se začetli do knížky Petra Wohllebena o stromech, jejich životě a propojení. Dozvěděli jsme se, že je lehké poznat živý pařez od mrtvého. Dnes půjdeme do lesa studovat, jak se daří různým pařezům. Také budeme pátrat po čerstvých padlých jehličnanech, které bychom mohli využít na chvojí. Nasbíráme březovou kůru na podpal a dáme si ji nad kamna sušit.
Předškoláci se podělí o své zážitky z přezkoušení. Minulý týden bylo hned několik dětí plnit úkoly, vyprávět a kreslit v kmenové mateřské škole. Některé úkoly si všichni vyzkoušíme. Následně budeme uvolňovat prstíky při procvičování forem a tvořit drobnosti na vánoční trhy.

STŘEDA – Volavky

U ohýnku v týpí si zazpíváme adventní písničky a naplníme malované skleničky sušenými bylinkami z naší zahrádky.
V lese pak nasbíráme chvojí a odpoledne si vyrobíme adventní věneček.

ČTVRTEK – Vážky

Pojedeme do Bubovic a vydáme se údolím Bubovického potoka do Srbska.
Cestou se pokocháme výhledy z Paní hory, projdeme okolo vodopádů, u Kubrychtovy chaty se naobědváme. Oběd chystá Španďa.
Ráno sraz v 8.25 na nádraží v Řevnicích. Přesuneme se k tobogánu nad žabkou a počkáme na autobus směr Bubovice v 9.15.
Vrátíme se vlakem ze Srbska v 15.35

PÁTEK – Veverky

Příští pátek si začneme povídat o adventu a uděláme věnec na týpí. S předškoláky navážeme na naše procvičování předmatematických dovedností, budeme procvičovat jemnou motoriku – prstíčky, mluvidla.
Změna programu vyhrazena.

Další informace:

Prosíme pozor, v ZeMi se objevili roupi. Budeme proto dbát na zvýšenou hygienu před každým stravováním. Doporučujeme obědové misky a lžičky vždy umývat v myčce či horké vodě. V zázemí budou používány jednorázové, papírové utěrky a desinfekční mýdlo. Společné umývání mističek dětmi bude dočasně přerušeno.

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA ZDE:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

  • Vánoční besídka 21.12.

Napsat komentář