Rozvrh pro školku v týdnu 25.- 29.9.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 25/09/2023 - 29/09/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Milan se odletěl potápět do Egypta, proto ve Vlčatech přivítáme na záskok průvodkyni Ditu Ptáčkovou. Potkáme se všichni v zázemí a propojíme se v ranním kroužku. Čeká nás Michaelská výprava za jablíčkem, malá školková slavnost, vlastně stezka odvahy pro rytíře a rytířky. Oblékneme červený pláštík, nasadíme zlatou korunu a vykročíme, ozbrojeni mečem, po pěšině ke dračí sluji. Všechny podpoříme a zazpíváme jim na cestu, aby úkol dobře zvládli…  předškoláci pomůžou také nejmladším dětem z Klubíčka.
Po obědě si budeme vyprávět pohádku o Bajajovi, kterou už si někteří pamatují z minulého týdne. K pohádce si vystřihneme a nalepíme malé obrázkové leporelo.
ranní doprovod z Prahy: Gábi Holečková
odpolední cesta zpět: Dita

ÚTERÝ – Lišky 

Sluníčka zvolna ubývá, ale my se s Liškami ještě budeme radovat z teplých paprsků babího léta. Obhlídneme a prozkoumáme, co se děje v lese, v rokli, na louce. Možná půjdeme nasbírat oříšky – vlašské nebo lískové – a kamenem si je rozlouskneme.
Znovu u ohýnku rozezníme buben a zazpíváme si písně rovnodennosti a další písně ZeMě… indiánské, lidové, zvlášť ty podzimní.
S předškoláky si rozdělíme krásné sešity a sešítky z chráněné dílny Lemniskáta. Budeme malovat tuší a barvami na úvodní stranu sešitu.

STŘEDA – Volavky

Budeme zpívat písničky podzimní a rovnodenní, které jsme na slavnosti a při pohádce slyšeli: Koulelo se koulelo, červené jablíčko, Už ty pilky dořezali, Pěkně děkujem Ti matičko Zem, Matko země cítím tě pod nohama a další! Španďa na foukačku a Gábi na kytaru. Procházka podzimní lesem a hry v přírodě..
S předškoláky si rozdělíme krásné sešity a sešítky z chráněné dílny Lemniskáta. Budeme malovat tuší a barvami na úvodní stranu sešitu.

 

ČTVRTEK – Vážky

Státní svátek – školka uzavřena

PÁTEK – Veverky

Začíná nám barevný podzim a my se dnes zaměříme na listí. Zajdeme do podzimního lesa a vytvoříme si mandalu z nalezených přírodnin a když najdeme pěkné zlaté zářivé listy, tak si vyrobíme listové světýlko na drátku.
Pro předškoláky: porovnávání listů, obkreslování, frotáž
S sebou: misku a lžíci, oblečení dle počasí. Ráno bývá dlouho mokro (rosa), dejte dětem nepromokavé boty.
Pozor změny: v pátek bude místo Milana Dita Ptáčková, která bude v zázemí. Za Desi jde tentokrát Míša a ta přistoupí k dětem z Prahy ve Všenorech a vyjde s nimi do zázemí.

Další informace:

Více o předškolní koncepci naleznete zde:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Napsat komentář