Rozvrh pro školku v týdnu 24.-28.4.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 24/04/2023 - 28/04/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

V pondělí místo Desi bude Dita, která bude přebírat děti v zázemí. Až se ráno sejdeme, půjdeme do lesa. Budeme si hrát a vyprávět a zpívat. Na oběd se vrátíme do zázemí. Po obědě si řekneme pohádku a budeme jarně tvořit.

ÚTERÝ – Laně a jeleni (předškoláci)

Až se všichni sejdeme a přivítáme, zahrajeme si pár pohybově rytmických her. Pěkně rozcvičení se pak posadíme ke stolečkům v jurtě a budeme se věnovat soustředěné předškolácké práci. Čeká nás téma hadů, ve spojitosti se svátkem sv. Jiří a známou pranostikou. Nabarvíme a vystřihneme si pořádně stočeného hada. Také si budeme povídat o jarním kvítí – hledat a určovat ho při procházce lesem. Jemnou motoriku si potrénujeme během další etapy uzlování.
Budeme zpívat písně ke slavnosti Májky, která nás už za chvilinku čeká.
Na závěr úkol: Vypátrejte prosím doma ztracené předškolácké sešítky. Děti si budou pamatovat, kdo minule musel psát na papír… Moc děkujeme!

STŘEDA – Sokolíci (putovka)

Výprava na rozhlednu Korunka v Černolicích a vrch Chlum, kde je nově zasazená dřevěná socha Jaroslava Bíma, kterou jsme spatřili rozpracovanou ve Všenorské dílně. Poté sejdeme z hřebenu na Řevnické nádraží.
Ráno sraz na nádraží v Řevnicích v 8:20 – odjezd vlakem do Dobřichovic v 8:25. Tam se potkáme s Petrem a dětmi z Prahy a vyjedeme kousek busem na kopec. Odpoledne sraz jako obvykle v 15:35.

ČTVRTEK – Vážky

Krásné pozvolné jaro nám dává čas všechno pozorovat a užívat si každou proměnu. Vážky si povyletí na nějaký slunný kopeček, aby se na zázraky jara podívaly z větší výšky.
Procvičíme si prstíky při splétání kožených šňůrek do copánku. Budeme plésti i  věnečky z ovčího rouna nebo z jarních kvítek. Zaplete se a zazpívá si s námi,  kdo bude chtít.
„Vějeme věneček ze všech našich kytiček…“

PÁTEK – Veverky

Veverčí parta minule spálila poslední zatoulané Morany a užila si nádherný teplý den. Tentokrát budeme pokračovat v akrobatické chůzi po laně a hrách na postřeh s míčkem. Nabídka sportovního vyžití bude bude široká. Lucka má navíc nachystaný pytlík skleněných kuliček.
Odpoledne namalujeme akvarel a osvěžíme si všechny májkové zpěvy.

Blížící se akce:

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Napsat komentář