Rozvrh pro školku v týdnu 22. – 26.5.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 22/05/2023 - 26/05/2023
Celý den

Kategorie


Celý týden je protkaný focením jednotlivých skupinek

PONDĚLÍ

Až se sejdeme v zázemí, půjdeme do lesa. Budeme si hrát, vyprávět a zpívat. Na oběd se vrátíme do zázemí. Po obědě si přečteme pohádku a budeme tvořit obrázky z rozkvetlých kytiček.
Program přizpůsobíme počasí, dětem a náladě.

ÚTERÝ – Laně a jeleni (předškoláci)

Minule jsme ve skupinách namalovali krásné zelené louky, dnes je budeme dotvářet a polepovat květy, hmyzem, broučky a tak dál. Zaměříme se při tom na fáze života a proměny forem: jak se vajíčko mění v motýla a nebo semínko ve vzrostlý plodící strom. Budeme stříhat a lepit do pracovních listů.  . Oblíbená trička, kloboučky, sukýnky a jiné krásy s sebou 🙂
Po procházce a hraní v lese si společně zazpíváme, ani rytmické nástroje nebudou zahálet. Chystáme totiž krátké pásmo na závěrečnou slavnost!

STŘEDA – Sokolíci (putovka)

Výprava za unikátní českou orchidejí: vstavač nachový, který se objevuje jen na několika místech v ČR a voní úplně sladce. Pojedeme vlakem do Srbska. Sraz na peroně – odjezd vlakem v 8:25 směr Beroun. Zpět opět vlakem – ze Srbska či z Karlštejna.

ČTVRTEK – Vážky

Čeká nás focení, takže se nachystejte. Budeme si hrát, chodit lesními pěšinami, poslouchat kukačky a pozorovat cvrkot. Odpoledne se opět pustíme do vyřezávání a broušení dřeva i kůry smirkem. Vytvoříme si přívěsky na batůžek nebo třeba tátovi na klíče. Zkusíme vyzdobit vyhlazenou plošku malým obrázkem za pomoci pájky.

PÁTEK – Veverky

Tentokrát budeme s Veverkami vázat štětce z koňských žíní a malovat s nimi tušový znak a nebo obrázek. Potom se vydáme na procházku do lesa, možná k potůčku, možná na nějaké nové místo. Až si dosyta vyhrajeme s lany, míčem, kuličkami a vším, co nabízí příroda, vrátíme se do zázemí na oběd. Projekt „škrobové míčky“ čeká na dokončení. Papíry už máme úspěšně natrhané, zalijeme je škrobem a budeme tvarovat.

Blížící se akce:

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Napsat komentář