Rozvrh pro školku v týdnu 20. – 24.11.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 20/11/2023 - 24/11/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Ráno nám předškoláci namíchají perníčkové těsto podle receptu, odváží a smísí všechny suroviny, vypracují těsto. Po obědě budeme společně perníčky vykrajovat a péct. Obvyklá procházka lesem, hraní, opékání na ohýnku… k tomu písničky a pohádka. Malá ochutnávka perníčků na závěr bude, ale hlavně si je schováme na Advent a naši vánoční Besídku.

ÚTERÝ – Lišky 

Advent už klepe na dveře a tak se s předškoláky pustíme pomalu do výroby dárečků na vánoční trhy. Tentokrát budeme malovat skleničky barvami na sklo. Do skleniček pak budeme vkládat naší léčivou, bylinkovou směs ze zahrádky ZeMě. Po svačince vyrazíme do lesa a zahrajeme si i nějaké hry. V týpí u ohýbku pak po obědě zazpíváme a povíme si jednu klasickou pohádku.

STŘEDA – Volavky

Už v neděli nás čeká advetní zahrádka. Proto se podíváme do lesa na to, zda a jak už některá zvířátka spinkají, když jsme posledně uložili ke spánku ty stromy. S předškolky budeme pokračovat ve cvíčení a malování velkých forem. Některé si píšeme i do našich sešitů. Můžete je pak vzít s sebou na přezkoušení, ale nezapomeňte je vrátit.

ČTVRTEK – Vážky

Vypadá to na poměrně chladný den bez deště. Jestli se předpověď nepokazí, vydáme se s Vážkami na krásnou vyhlídkovou cestu z Černošic přes Kazín a táhlý zalesněný hřeben do Všenor.
Místní odjíždějí se Španďou z řevnického nádraží v 8:25 směr Praha, Pražáci na ně chvilku počkají v Černošicích s Luckou.
Zpátky dojede Španďa s místními vlakem v 15:35, pražské posadíme k Majdě do vlaku ve Všenorech.
K obědu Lůca napeče a zaroluje kupu palačinek. Volte ne-marmeládovou sváču.

PÁTEK – Veverky

Příští pátek si budeme číst pohádky s lesní tématikou, při procházce lesem budeme hledat a dotvářet přírodní obrazy. S předškoláky navážeme na naše procvičování předmatematických dovedností, budeme procvičovat jemnou motoriku – prstíčky, mluvidla.
Změna programu vyhrazena.

Další informace:

Prosíme pozor, v ZeMi se objevili roupi. Budeme proto dbát na zvýšenou hygienu před každým stravováním. Doporučujeme obědové misky a lžičky vždy umývat v myčce či horké vodě. V zázemí budou používány jednorázové, papírové utěrky a desinfekční mýdlo. Společné umývání mističek dětmi bude dočasně přerušeno.

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA ZDE:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

Napsat komentář