Rozvrh pro školku v týdnu 2.-5.5.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 02/05/2023 - 05/05/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ 

– 1.5. od 14 hodin stavění Májky

– státní svátek – škola i školka jsou uzavřeny

ÚTERÝ – Laně a jeleni (předškoláci)

„Vyjme vyjme věneček, ze všech jarních kytiček…“ zpívá se v našem zpěvníku. A tak i my zazpíváme písničky májové a připomene si, co vše kvete v našem okolí. Při naší práci se zaměříme na stavbu rostlinky a její části – kořen, stonek, list a květ. Připravíme si záhonek na naší setbu.

STŘEDA – Sokolíci (putovka)

Výprava na Svatý Ján. Pojedeme vlakem až do Berouna. Zpět také z Berouna. Prosím, ať děti nad šest let mají zpáteční jízdenku. Také se otepluje – 3 dl lahvička nestačí na celý den. Nějakou rezervu s sebou máme, někdy potkáme studánku nebo o vodu požádáme, ale je třeba, aby děti měly alespoň 0,7 litru.

ČTVRTEK – Vážky

 Podle předpovědi by nás měl čekat krásný květnový den. Půjdeme se slunit na palouček, možná i kousek dál. Budeme dál pozorovat nové lístky stromů a keřů, a učit se je poznávat.
Nasbíráme si pár květů a pupenů a po obědě si z nich uvaříme výborný jarní čajík pro zdraví.
Podle chuti si odpoledne něco vytvoříme, zazpíváme si, a rozhodně si pohrajem.

PÁTEK – Veverky

Veverky čeká nenáročný odpočinkový den po přespávačce. Ráno v klidu dosnídáme, dobalíme svačinky a uklidíme verandu. Pohrajeme si a společně se vydáme na procházku lesem. Kluky teď moc zajímají různé přístřešky a stavby z kulatin a lan. Bude-li dobré počasí, pustíme se do stavění. Vyzkoušíme i další „chlapské“ činnosti s různými nástroji. Opinely s kulatou špičkou opět s sebou! A uvidíme, co dalšího si nás o májovém úplňku zavolá.
„Vítej nám Máji, jsme tobě rádi, otvírá se brána a s ní celý kraj.“

Blížící se akce:

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Napsat komentář