Rozvrh pro školku v týdnu 18. – 22.12.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 18/12/2023 - 22/12/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

Sejdeme se s Vlčátky naposledy v tomto roce. Budeme nacvičovat písničky na besídku, odlívat skořápkové svíčky a hřát se u ohně. Procházka nás povede jehličnatým lesem ke krmelci, kam zaneseme suché letošní kaštany. A možná bude svítit závratně slunovratné sluníčko!!

ÚTERÝ – Lišky 

Liščata se pustí do malování kulis na besídku, budou znovu zpívat všechny koledy – při procházce i u ohně v týpí – a ozdobí si indiánské čelenky. Předškoláci budou potřebovat nožík Opinel, pokud ho už mají. Zkusí si náročnější variantu zdobení, včetně návrhu a vyříznutí bramborového tiskátka. Mladší děti budou hlavně tisknout barvičkami na textil. Doporučujeme starší/pracovní oblečení.
Odpoledne si povíme o betlémské hvězdě. Jsme s Gábi samy zvědavé, co nám Ester, Hvězda ještě nachystá. Má zrovínka svátek.

STŘEDA – Volavky

Čeká nás zpívání koled a ladění se na naší slunovratovou besídku. U ohýnku v týpí budeme vyrábět lodičkové svíčky ze včelího vosku. Nejprve si nastříháme knoty a pak jej do skořápek od ořechů vložíme a zalijeme. PROSÍME, PŘIBALTE DĚTEM PRÁZDNÉ SKOŘÁPKY OD VLAŠSKÝCH OŘECHŮ – MÁTE LI. Díky! Lodičky budou pak k mání na besídce.

ČTVRTEK – Vážky

Nejkratší den – a po besídce ZeMě ta nejdelší noc. Je tu Slunovrat. Za Španďu tentokrát zaskočí Petr Vohryzka, legendární průvodce Sokolíků. Místní se sejdou s Petrem před půl devátou na nádraží v Řevnicích, odkud se už v 8:33 (!) přesunou vlakem do Dobřichovic. Společně s Pražáky, které přebere Lucka se svezeme autobusem z Dobřichovic (9:26 od nádraží) do Mníšku pod Brdy. Prozkoumáme barokní areál Skalka a potom seběhneme přes hřeben zpátky do Řevnic. V 15:30 se rozloučíme na nádraží, abychom se stihli převléknout do indiánských kostýmů a nachystat se na besídku.
Všechny potřebné informace najdete tady: https://www.zemezeme.cz/events/vanocni-slunovratova-besidka/
Putovní oběd připraví Lucka.

PÁTEK – Veverky

V pátek si dáme lesním zvířátkům nadílku. Dejte proto dětem jednu – dvě mrkvičky nebo jablíčko. V Brdech se kdysi těžila ruda a říká se, že jsou zdejší hory uchovávají poklady z dávných dob. Čas od času brdští trpaslíci ukáží někomu z kolemjdoucích malý poklad. Kdoví, třeba se na nás v pátek usměje štěstí. Uvidíme! Až budeme zpátky v zázemí, uvaříme si vánoční čaj, posadíme se k ohni v týpí a budeme si vyprávět o Vánocích a našich přáních. Rozloučíme se s Desi, která bude v pátek s Veverkami naposledy.
S sebou: mrkev nebo jablko, miska a lžíce, náhradní ponožky, nepromokavé rukavičky.

Další informace:

Prosíme pozor, v ZeMi se objevili roupi. Budeme proto dbát na zvýšenou hygienu před každým stravováním. Doporučujeme obědové misky a lžičky vždy umývat v myčce či horké vodě. V zázemí budou používány jednorázové, papírové utěrky a desinfekční mýdlo. Společné umývání mističek dětmi bude dočasně přerušeno.

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA ZDE:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

  • Vánoční besídka 21.12.

Napsat komentář