Rozvrh pro školku v týdnu 16. – 20.10.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 16/10/2023 - 20/10/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

V ranním kruhu si zopakujeme říkanky na téma rodina. Naučíme se mazurku s písničkou „Měla babka čtyři jabka“ a naladíme se na základy lesního počítání.
Na procházce se budeme věnovat také barvám. Posbíráme krásně vybarvené podzimní listy a nalepíme si je na průsvit. Odpoledne s předškoláky budeme počítat a stavět geometrické tvary z kaštanů a žaludů. Budeme rozvíjet předmatemetické dovednosti – s konkrétními předměty, manipulací.
Malá Vlčátka si zatím přečtou pohádku a zazpívají spoustu písniček.

ÚTERÝ – Lišky 

V úterý nás s Liškami čeká velké listohraní. Listím se budeme ovívat, hladit, šimrat a zasypávat, bude-li ho dostatek. Listy budeme také zkoumat, porovnávat a třídit. Jaký má list okraj? Je lesklý nebo chlupatý? Jaké má barvy?
Nejkrásnější kousky si vylisujeme v malých ručních lisech, které nám zapůjčí Badatelé. (Děkujeme!) Předškoláci budou namáčet listy do včelího vosku, aby se zachovaly jejich zářivé barvy. Až vosk ztuhne, navléknou je na šňůrku, zavěsí na klacík a vytvoří si z listů podzimní závěs. Předškolákům se bude hodit nůž Opinel. 
A pokud máte na zahradě nějaké neobvyklé nebo hezky vybarvené listí, doneste na ukázku!

STŘEDA – Volavky

Za Doubkovic Gabču půjde Míša Formanová. Projdeme se lesem na palouček, ohřejem se u ohýnku, opečem si svačinku.  Budeme si zpívat dušičkové písničky i jiné.
Po obědě si povíme zas nějakou pohádku.

ČTVRTEK – Vážky

Putovní Vážky čeká výlet do skanzenu Solvayovy lomy, kde jsou k vidění (a někdy i prolezení) parádní důlní vláčky. Máme se na co těšit!!
Sejdeme se po 8:25 na nádraží v Řevnicích, pak se přesuneme k tobogánu nad Žabkou, abychom si ukrátili chvíli klouzáním. Náš autobus do Bubovic odjíždí v 9:14 ze zastávky naproti nádraží. Bubovickou Třešňovkou se hladce dostaneme do lesíka a k lomům, kde si dosyta vyhrajeme. Zpáteční cesta bude opět autobusem: dojedeme v 15:03 na řevnické nádraží. Místní počkají na rodiče u tobogánu, pražští pojedou s Majdou H. obvyklým vlakem na Smíchov nebo Hlavní nádraží.
Putovní oběd nachystá hvězdný tým Španďa a psi.
Pokud se někomu dělá v autobusu špatně, dejte nám hned vědět!!

PÁTEK – Veverky

Příští pátek budeme pokračovat v našich podzimních tématech, budeme se dál stmelovat, poznávat, hrát si a povídat. Po obědě si přečteme pohádku a budeme tvořit z listí a plodů.
Pro předškoláky: budeme uvolňovat prsty a ruce, procvičovat předmatematické dovednosti, povídat si o rodině a emocích, cvičit řeč.

Další informace:

Více o předškolní koncepci naleznete zde:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

Napsat komentář