Rozvrh pro školku v týdnu 13. – 17.3.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 13/03/2023 - 17/03/2023
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata

V pondělí ráno s Desi a Milanem zaděláme těsto na koblížky, poté půjdeme do lesa. Po obědě usmažíme koblížky a u pohádky „O Koblížkovi“ si je sníme.

ÚTERÝ – Laně a jeleni (předškoláci)

Za Gábi tentokrát zaskočí školní průvodkyně Dita Ptáčková. S Luckou se ráno sejdeme v jurtě, povyprávíme kamarádům o návštěvě muzea, shrneme krátce téma „lidské tělo“ a potom si ve skupinkách vytvoříme a zahrajeme deskovou hru. Procvičíme si tak spoustu dovedností, včetně poznávání čísel a „krokování“. Po svačince se vydáme do lesa pátrat po prázdných šnečích ulitách, které pak v zázemí provrtáme a navlékneme na šňůru. Za zpěvu písní a chřestění nástroji všelikými ozdobíme naši společnou Moranu novým náhrdelníkem. Bude to kočka!

STŘEDA – Sokolíci (putovka)

Výprava po všenorských výšinách – popovezeme se vlakem do Všenor. Děti nad 6 let ať mají patřičné jízdenky.
Srazy v Řevnicích – ráno v 8:20 a odpoledne v 15:35 (odjezd ze Všenor v 15:28)

ČTVRTEK – Vážky

Po ranním kruhu půjdeme do lesa poslouchat jarní písně ptáčků, hřát se na slunci i u ohýnku a hlavně si hrát a radovat se. Budeme sledovat, co kde pučí, raší a třeba už i kvete a když budeme mít štěstí, nasbíráme pár kvítek  podbělu a mladé kopřivy na čaj.
Po obědě si podle počasí v týpí nebo na verandě něco vytvoříme a budeme zpívat písničky na slavnost vynášení Morany, která nás čeká za týden.

PÁTEK – Veverky

Družebná neděle je za dveřmi – tentokrát si s Veverčaty upečeme koláče „družbance“. V míse zaděláme hned po ránu kynuté těsto a necháme ho u školáků nad kamny vykynout. Zatím se vypravíme do lesa, abychom vnímali a poznávali jeho probouzení. Cestou určitě potkáme něco zajímavého – mravence, brouky, můrky, houbu březovník – nechme se překvapit.
Po obědě svaříme mák, oloupeme mandle, namočíme rozinky a pustíme se do zdobení a pečení. Bude to vonět a chutnat famózně, věřte nevěřte.
„Jedna Káča, dvě Káče, upekly si koláče…“

Blížící se akce:

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení

Napsat komentář