Rozvrh pro lesní klub v týdnu 18. – 22.3.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 18/03/2024 - 22/03/2024
Celý den

Kategorie


PONDĚLÍ – Vlčata 

A je tu slavnost Moreny! Vlčata se rozloučí s chladnou a tmavou částí roku, poděkují za ledovou očistu a vyprovodí paní Zimu. Ráno si u ohýnku v týpí přezpíváme všechny jarní písničky. Půjdeme jen na malou nenáročnou procházku, aby nám síly vydržely až do odpoledne. Budeme navlékat skořápkové korále. Prosíme nachystejte (společně s dětmi) do malé krabičky jeden vejdumek neboli výfučku – a přibalte do batůžku.
Oběd si dáme dříve, hned ve 12 hodin, takže už na 13. hodinu budeme nachystaní i s Morenou na náměstí v Řevnicích. Rodiče a kamarádi, přidejte se, máte-li volno! Průvod nás zavede k řece, kde si opět zazpíváme, krásnou bohyni Zimy zapálíme, do Berounky vhodíme HOP! …a lítečka si ozdobíme.  Pražáci odjedou klasicky v 15:33 z řevnického nádraží, místní počkají s Luckou na nádraží do 15:45.

ÚTERÝ – Lišky 

Jaro přináší nové barvy, vůně, zvuky a melodie… s Liškami je budeme hledat a zaznamenávat do našich zápisníčků. Do našich jarních květináčků si vyrobíme zápichy. Pokud bude teplo, opět rozděláme keramickou hlínu, jinak se budeme věnovat práci s nožíky. Předškoláci, vezměte si Opinely s sebou!

Více PŘEDŠKOLÁCKÁ TABULKA DOVEDNOSTÍ

STŘEDA – Volavky

Do našich jarních květináčků si vyrobíme zápichy, kdo je ještě nemá. Budeme zpívat písničky nejen o Moreně.. Plánujeme si velký projekt – stavba druhé brány pod lesem. Nakoukneme opět do Slabikáře práce se dřevem. Kdo máte nožíky s pojistkou a kulatou špičkou, tak s sebou.

ČTVRTEK – Vážky

Pozor, pozor. Dnes výjimečně sraz na nádraží v Řevnicích v 8.20. Pojedeme do Bubovic nasbírat podbělové květy a možná i kopřivu. Obě bylinky jsou v plné síle a jedna brzo odkvete a ta druhá zas přeroste.
Pojedeme autobusem v 9.14 ze zastávky u nádraží. Takže místní, pokud se nebude chtít vstávat, mohou dorazit až tam.
Vrátíme se busem v 15.03 a rozebereme se na vlakovém nádraží.
S sebou plátěný pytlík na bylinky. Oběd na vařiči zajištěn. Vzpomínka na staré dobré putovní časy, které se snad brzy vrátí.

PÁTEK – Veverky

Dnes Veverky provětrají kožíšky na jarním vzdoušku. Zjistili jsme, že nám po mnoha letech se vytratil vodní mlýnek na Babském potoku, tak to nenecháme jen tak. Milan s dětmi se pustí do výroby nového.

Čeká nás krásný den jako obvykle.

Další informace:

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA ZDE:

Předškolní vzdělávání

Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice pro předškoláky

PLATBY ZA POMŮCKY, UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY– podrobnosti v emailu.

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vhodné a náhradní oblečení
  • Sáčky na poklady

Blížící se akce:

Napsat komentář