Páteční škola

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 02/10/2020
Celý den

Kategorie


Páteční škola

PRŮVODCI: Jan Ditrich a Katka Borovičková

Příští pátek, 2.10., vyrazíme na výstavu Ultrasupernatural v centru současného umění DOX, v pražských Holešovicích. V Doxu strávíme celé dopoledne / odpoledne. Prostřednictvím výstavy a skrze kulturu současných domorodých národů si budeme mimo jiné snažit přiblížit svět a myšlení pravěkých lidí. Během programu ve výstavě se dotkneme představ domorodých lidí o stvoření světa, …a snad dojde i na výtvarnou tvorbu v Doxím ateliéru.
Pokud pak už budeme kulturou a tvorbou znaveni, můžeme pak vyrazit do nedaleké Stromovky.
Oběd bude zajištěn, dětem koupíme polévku v Dox+ restauraci nebo si uděláme piknik ve Stromovce.
Organizační info:
Sejdeme se jako obvykle na Smíchovském nádraží v 8:20.
Ti co jezdí z Hlavního nádraží mohou normálně přijet s Milanem, ale vystoupí na Smíchově.
Ze Smíchova pojedeme společně tramvají č. 12 až na Ortenovo náměstí. V případě účasti mimo pražských dětí (která zatím není potvrzena), se s rodiči domluvíme individálně na tom, jak zajistíme dopravu dětí do Prahy.
Předání dětí proběhne v 16 hodin na nástupišti na Smíchovském nádraží jako obvykle (ohledně dopravy mimo pražských se opět případně dohodneme, až bude jasné, jestli se někdo z nich zúčastní).
Vstupné do Doxu bude 60 Kč / dítě nad 6 let.
„Výstava Ultrasupernatural je vyústěním více než dvacet let trvajícího projektu umělecké dvojice Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem Yali Mek. Od roku 1997 uskutečnili celkem 11 výprav do vzdálených oblastí Západní Papuy a Papuy Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu.“ Více o výstavě si můžete přečíst na stránkách DOXu.

DOPROVOD:

Hlavní nádraží: Milan

Smíchovské nádraží: Katka/Jan

Rozpis jízd v tomto mimořádném období naleznete zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ao5JLWIUfOSg6k5QbKA4_U3254L942NFsabiOErHyCY/edit#gid=0

DOPLŇUJÍCÍ INFO:

S SEBOU MISKU A LŽÍCI
JÍDELNÍČEK naleznete ZDE

Napsat komentář