Dušičková slavnost

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 02/11/2021
Celý den

Kategorie


Dušičková slavnost

v úterý 2. 11. od 16:00 do 18:00 hod.

organizují Gábi a Wáclav

 

Lampionková dílna s Desi

Desi pro Vás připravila návodné video, jak si vyrobit s dětmi lampionek, se kterým se pak můžete vydat se svými bližními na místo odpočinku vašich příbuzných, nebo jej rozsvítit v čase dušiček se vzpomínkou na ně.

Koukněte zde: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Hqpu–7yaXh0i2N4ZKs0N00RGBRAVwLx

 

Strom předků

V tomoto dušičkovém čase, který je protkaný vzpomínkami na vaše příbuzné, můžete spolu s dětmi vyrobit strom předků.

Potřebovat budete: fotografie příbuzných nebo jejich kopie, lepidlo na papír, nůžky, čtvrtku A3, vodové barvy, podložku na práci

Nakopírujte si fotografie s vašimi příbuznými a povídejte si s dětmi o jejich životě. Nechte je, aby fotky sami vystříhaly a umístily na plochu čtvrtky. Dále je lepidlem přichytíme a obraz stromu předků dotvoříme vodovými barvami. Menším dětem můžeme siluetu stromu předem předkreslit, nebo nechat plně rozvinout jejich fantazii.

 

Pečivo pro předky

Doma si připraví děti s rodiči kynuté pečivo z bílé mouky – malé, obřadní chlebíčky, jenž mají symbolické tvary – klíč, kruh, spirála, trojspirála jako symbol života smrti a znovuzrození. Přitom si povídáme o našich předcích. 

Společně je pak můžeme zanést na místo odpočinku našich příbuzných. Na cestu si děti svítí lampionky, které si vyrobily..

Své lampičky si děti poté dají na okénko. Tam lampičku tři večery po sobě před spaním zapalují a nadcházející ráno mohou najít od dědečků a babiček vzkaz nebo dáreček. 

 

Písnička o světýlku:

//:Moje malé světýlko

Chci aby svítilo://

Svítilo, svítilo, svítilo

//:Nikdo mi ho nezhasne

Chci aby svítilo://

Svítilo, svítilo, svítilo

Více ve Zpěvníku ZeMě

Fotky z předchozích dušičkových slavností

 

 

Napsat komentář