Adventní zahrádka

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 27/11/2022
Celý den

Kategorie


Adventní zahrádka v neděli 27.11. 2021

od 16:15 hod.

Slavnost světla ve tmě v  jurtě ZeMě,

přichází zčista jasna jako zažehnutí jiskry a celá je provázena jemným tajemnem.

organizace Míša a Petr

hudba kapela ZeMě

První adventní neděle již klepe na dveře a my se můžeme pomalu těšit na magickou cestu za světlem, které nás bude doprovázet v čekání na Ježíška nebo chcete-li Slunovrat. Za pár týdnů se k nám sluníčko začne vracet, aby nás zahřálo a probudilo přírodu. Zní to trochu zvláštně, když se vše teď naopak halí do temných tónů, ale astronomicky  je to opravdu tak. Ta doba, než nás sluníčko opravdu, ale opravdu pořádně zahřeje, je až za časem dlouhých a tmavých večerů, na které budeme všichni potřebovat dostatek světla, tepla, lásky a víry v našich srdíčkách. A právě proto se moc těšíme na adventní zahrádku, na kterou si přineste doma vlastnoručně vyrobený jablečný svícínek, abyste si malé symbolické světlo odnesli.

Krátký příběh ke slavnosti naleznete zde.

TABULKA NA ZAPISOVÁNÍ DĚTÍ A JEJICH SOUROZENCŮ ZDE:

Choďte přibližně 10 min. před vaším časem. Pro čekající je možné využít zázemí týpí. Vzhledem k blátivému počasí doporučujeme parkovat na spodním parkovišti (u hřiště či jinde před kopcem). Nahoře je opravdu nebezpečí, že auto zapadne.

Příprava svícínku:

  • Budete potřebovat jablíčko, které bude moci „držet“ svíčku a stát na stole, párátka, sušené, či kandované ovoce, dortovou případně o chlup větší svíčku, červenou mašličku.
    Sušené ovoce si napichujte podle své chuti na párátka a jablíčko ozdobte, tak, aby se vám dobře drželo. Zapíchněte svíčku, zavažte mašličku a máte hotovo.
  • Pro ty, kdo neví, jak by mohl vypadat, přikládáme obrázek:

 

 

 

Napsat komentář