Týden věnovaný našim předkům

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 28/10/2019 - 31/10/2019
Celý den

Kategorie


Čas kolem dušiček je společným vzpomínáním a rozjímáním nad našimi blízkými, kteří mohu, ale i nemusí již být mezi námi. S dětmi společně pracujeme a zažíváme toto téma v různých rovinách. Vyrábíme například rodinný strom, kde mohou děti pomocí fotografií vidět sebe v souvislosti s jejich předky. S menšími dětmi pracujeme na tomoto tématu formou her a vyprávění.

Výroba stromu předků s předškoláky a školáky

PŘIPRAVTE, PROSÍM, dětem kopie fotografii – vaše, babiček, dědečků, případně praprarodiče. Může být na jednom listě, nebo i samostatně, děti si kopie budou vystřihovat a lepit. DĚKUJEME! Skvělé bude, když budou děti znát jména svých prarodičů.

PRO PRARODIČE:

Milí prarodiče,
Čas Dušiček je věnovaný našim předkům. Osobní kontakt je nejsilnějším zážitkem. Budeme moc rádi, když k nám zavítá někdo z generace babiček a dědečků našich dětí,  a to jak do školy tak do školky. Prosím máte-li příbuzné nebo známé v tomto věku, kteřé by byli ochotni přijít dětem povyprávět, třeba o svém dětství, nebo jim přečíst pohádku nebo jakkoli se zapojit nebo jít prostě do školky či školy na výlet a pobýt s námi, dejte vědět koordinátorům nebo průvodcům daného dne.
Díky a krásné podzimní dny přejeme.

 

Napsat komentář