Temascal s Temokem pro školní děti a rodiče

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 25/05/2018
Celý den

Kategorie


Přilétá opět náš přítel, patron a učitel Temok až z dalekého Mexika, aby nás dle aztécké tradice provedl obřadem léčivé potní chýše – Temascalem.
Temazcal je láskyplná medicína Země, při které se setkáváme s esencí dědečka Ohně, babiček Kamenů a se svou hloubkou v lůně Matky Země s přítomností Vody, Větru, Ohně.
Stavba a Obřad se uskuteční v prodlouženém čase školy v pátek 25. května a je otevřený pro rodiče a děti lesní školy ZeMě.
Zároveň se temazcalu letos zúčastní i někteří z našich valašských přátel.
Temazcal u řícky Kejné budeme stavět mezi 13 a 16 hodinou, přijĎte nám pomoci se stavbou, zdobením a přípravou dřeva, budeme vděčni za každou přiloženou ruku k dílu!
Zapalovat oheň budeme okolo 17 hodiny.
Školáci, kteří jsou ten den ve škole, přijdou s průvodci na místo kolem 14 hod.
Průvodci s dětmi, které se temazcalu účastnit nebudou, odjedou běžným vlakem zpět do Prahy.
Jeden průvodce zůstane na místě.
Kdo bude chtít jít na temazcal, může přespat v zázemí, je ale potřeba poslat spacák nejpozději ve středu ráno do Řevnic. Nebo s rodiči.
Rodiče mohou přijít nejpozději do 17 hodin na místo a pak si děti odvést, nebo zůstat přes noc v zázemí.
S sebou na temazcal: sarong nebo šátek (něco do čeho se zabalit do temazcalu -pro děti není nutné, mohou být nahaté, kdo chce), ručník na utření poté, můžete si vzít s sebou silový předmět na želví oltář
Podrobnosti o výši příspěvku hledejte ve čtvrtek zde, nebo u Káči Kotkové, která vám ráda poskytne další info (v předchozích letech byl příspěvek za dospělého 1000 kč, za dítě 300)

 

Napsat komentář