Předškoláci Laně a Jeleni

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 17/09/2019
Celý den

Kategorie


Úterní předškoláci Laně a Jeleni

PRŮVODKYNĚ: Petru Kasová a Wáclav Svašek

Předškolácká skupinka už je pěkně rozběhnutá a děti jsou na sebe dobře naladěné. Téma pro měsíc září je „Já a moje tělo“.
Napište, prosím, dětem na kousek papíru datum jejich narození, budeme si vytvářet hodiny ročních období, kde budou data narozenin vyznačené. Zkusíme si, zda děti umí říci celé své jméno a adresu. A v zázemí si začneme vytvářet „atlas moje tělo“ v životní velikosti.
Wáclav nás provede procesem usazení našeho totemu, který budeme i malovat Balakrylem. Dejte, prosím dětem něco na převlečení velké tričko, nebo něco, co si můžou případně od barev ušpinit.Desky s klipem – nebudou děti tentokrát potřebovat. Několik z vás se ptalo, co dělat, když se desky do batohu dětem nevejdou, jednak má pár dětí opravdu malé batohy a i jiné dny se do nich s věcmi poskládají jen taktak a také – desky budeme používat jen za teplého počasí. Mohou být tedy k batohu připevněny i z venku, protože za deště na nich děti pracovat nebudou a půjdeme do jurty ke stolkům. Desky slouží jako podložka, když je venku hezky a my pak nemusíme spěchat do zázemí, ale můžeme na nich pracovat v lese.
A ještě prosba, pokud má vaše dítě boty s tkaničkami a neumí si je ještě samozavazovat, je to pro něj ve skupince předškoláků celkem svízelné, protože do jurty se musíme zouvat a dítě, resp. nás, čeká několikateré obouvání a zavazování. Zkuste tedy doma trénovat, děkujeme!

CESTA VLAKEM: Wáclav a Petra

Praha ráno i odpoledne v obvyklý čas: odjezd z Hlaváku v 8.20, odpoledne odjezd z Řevnic v 15.37.

Pozor! Děti od šesti let si již hradí jízdné, více ZDE

DOPLŇUJÍCÍ INFO:

Diskuzní forum: http://www.zemezeme.cz/forums/forum/forum-pro-rodice/

FOTOGALERIE  TADY

JÍDELNÍČEK:http://www.zemezeme.cz/skola/jidelnicek/

Napsat komentář