Oslava podzimní rovnodennosti a podzimní brigádička

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 21/09/2019
Celý den

Kategorie


Společná oslava rovnodennosti a nového školního roku spolu s brigádičkou v sobotu 21.9.

Brigáda od 10:00 do 15:00hod. 

Slavnost od 15:00 do 17:00hod.

S podzimní rovnodenností jsou spjaté svátky oslav druhé sklizně – vinobraní a jablkobraní.

Je to čas poděkování za veškerou hojnost, kterou máme ve svých životech. Podzimní rovnodennost je bod obratu a tedy příležitost zastavit se v každodenním koloběhu, ohlédnout se za létem, a poděkovat za “úrodu”, kterou nám přineslo, ať už na hmotné, či nehmotné úrovni. Je to okamžik rovnováhy, kdy den a noc jsou stejně dlouhé a připomíná nám, že jak v přírodě, tak v nás přichází změna energie. Dny se zkracují a noci prodlužují, začíná chladné období roku a tedy čas začít zpomalovat, tak jak to vidíme v přírodě.  Je čas vychutnat si dary země, které teď sklízíme – šťavnatá jablka, sladké hrozny, čerstvý jablečný mošt a opojný burčák. Je to čas začít si dělat „zásoby na zimu” na všech úrovních.

V rámci podzimní brigády si budete moci také prohlédnout výstavu keramických prací dětí které se účastnili  „Letního keramického týdne“. Výrobky budou rovnou k vyzvednutí a odnesení, prosím vezměte si papíry/ noviny na zabalení pro bezpečný odvoz (nebude v našich silách jej zajistit v potřebném množství) a nějakou bednu či tašku. Školní děti mají minimálně 5ks, školkové drobnější 4ks.

  • Pohádka a zpívání o úrodě, Sluníčku a jeho pouti s Gábi Doubek a Katakou v jurtě
  • opékání hadů z těsta
  • Příspěvek na slavnost 50kč/dítě

 

Podzimní brigáda:
– zvelebování zázemí, dělání dřeva, atd.

poznámky A NÁVRHY MI VPISUJTE PROSÍM ROVNOU DO DOKUMENTU DĚKUJI MOC
Eliška Salay Kašparová
604986307

Koordinuje Eliška a Španďa

S sebou:

  • pracovní rukavice, špachtle, motorové pily, brusky, aku vrtačky, zahradnické nůžky, strunovou sekačku. Prosíme, pokud můžete přivézt nářadí, aby jste se pro koordinaci, co je přesně třeba, ozvali Španďovi tel.: 604 422 938.
  • něco na společný stůl a z podzimní sklizně na mandalu ZeMě
  • hudební nástroje, máte li

IMG_6627

Napsat komentář