Schůzka s rodiči předškoláků 12.10. 2022

Předškolácká skupinka s průvodkyněmi Gábi Doubek a Luckou Millerovou, za podpory Špandi.

Čemu se věnujeme:
* hrubá, jemná motorika
* práce s přírodními materiály
* malba, modelování, 
* rytmika (písně, říkanky)
* dlouhodobé projekty:
Výběr a sadba doubku – péče přes zimu každý sám doma
Výroba jednoduchého tkalcovského rámu (pošleme návod)

Zastáváme názor, že není kam spěchat. Následujeme přirozené impulsy dítěte. Ve hře se učíme zejména sociálním dovednostem (umět čekat, dát slovo druhému, respekt a neposuzování, samoobslužnost atd.)

Zápisy do kroniky a fotogalerii předškoláků, informace o předškolním vzdělávání naleznete na samostatné stránce zde: https://www.zemezeme.cz/skolka/zapisy-ze-schuzek/

Informace o individuálním vzdělávání

Rozhodujete-li se, zda vaše dítě bude v individuálním vzdělávání (IV) a bude navštěvovat školu ZeMě? Připravili jsme pro Vás informace, které věříme, Vám pomohou s rozhodováním. Škola ZeMě přijímá děti, které jsou v domácím vzdělávání. 

Je důležité si uvědomit, že ZeMě nenese odpovědnost za vzdělávání a jejím cílem a zájmem není obsáhnout Rámcový vzdělávací program (RVP). Toto je vždy jen a pouze na rodičích samotných. Je proto dobré se předem seznámit s koncepcí školy ZeMě, jestli Vám takovýto přístup vyhovuje. 

Doporučujeme si předem přečíst např. tyto odkazy pod heslem na webu ZeMě: https://www.zemezeme.cz/skola/nase-koncepce/ Dále doporučujeme si poslechnout povídání s Juditou Kapicovou (naše metodička, která pro ZeMi zajišťuje přezkoušení a umístění dětí v kmenových školách), kde jistě naleznete spoustu odpovědí na vaše otázky, pomohou vám s rozhodováním zda IV nebo klasická škola a především jsou velmi inspirativní – dají vám pohled odbornice s letitými zkušenostmi. Nahrávky vznikly při setkáních Judity s rodiči našich školáků:
https://soundcloud.com/user-672976379/juditakprozemi/s-DQQyu
https://soundcloud.com/user-672976379/iv-1/s-D49BE
https://soundcloud.com/user-672976379/povidani-s-juditou-112019

Více naleznete zde: https://www.zemezeme.cz/skola/nase-koncepce/
V případě zájmu o návštěvu ve škole ZeMě, kontaktujte Gábi Holečkovou na tel.: 776 79 04 89
zapsala Gábi Doubek

Napsat komentář