Setkání rodičů a průvodců školy 12.9. 2022

Přítomni: Míša, Dita, Katy, Eliška, Monika, Španďa, Borovička, Gábina

Inka, Magdalena Kypus, Zuzana, Martin M., Danča, Tereza Ruml, Péťa, Eňa, Anička Stan., Petra J., Dita Rak., Martina

Představení nových rodičů a dětí ve škole

 1. třída: Jan Kypus, Julinka, Erik, Jenda Kraus, Malvínka, Matěj, Pepan
 2. odklad: Tom, Benjamin, Tadík, Amálka

Stmelovací výlet

https://docs.google.com/document/d/1JcvoaL2vY6ob9QG9yJ5thIz_bdIEhCR5gQif4AtYgoE/edit
 • diskuse o výletu
 • zaplacení zálohy 1000 kč (Grétka, Erik, Tom, Marcel, Pepan, Ráďa, Jan Kypus)

Přespávačka 15. – 16.9.

Téma roku: nazváno podle pana Cílka “něžné prepperství” 

 • žijeme v nejisté domě, nechceme ale v dětech v žádném případě vzbuzovat nejistotu, ale naopak posilovat jejich vlastní sílu, vést je k samostatnosti, ukazovat jim cestu soběstačnosti – jak si vystačit s tím, co mám, učit je být odolnější, mít povědomí o tom, jak a kde věci vznikají – věci se jen nekupují v obchodě, co a jak můžeme v přírodě využívat, co můžeme recyklovat a využít k jinému účelu apod.

Téma podzimu: kniha Kdo jsem JÁ

Jednotlivé dny:

 • pondělí  – expediční skupina s Katy a Ondrou: skvělá spolupráce malých dětí, kteří se s chutí pouští do nových věcí a starších ostřílených školáků, ráno rozcvičky. Sportovní činnosti. Katy by ráda s nimi dělala (jako zkušená vystudovaná terapeutka) i skupinové terapeutické věci – přítomní  rodiče souhlasí.
 • úterý čj a m pro 1. a 2. ročník –  ráno pohybovka s Michalem a Eliškou – živá hudba s pohybem a čj, 2. blok český jazyk Míša a Eliška, odpoledne M s míšou a Eliškou a 1x měsíšně s Višní (garant Hejného matematiky)
 • úterý – Liščí indiáni Španďa a Dita – malá skupinka školáků a malých školkáčků (taková malotřídka), spojení s přírodou a zatím ladění se na sebe
 • středa – dopoledne Aj s Benem a Ditou, společná práce větších i menších, hry v lese, až časem se rozdělí na 2 skupiny – pokročilejší s Benem, menší s Ditou. Odpoledne historie písma a psaní s Eliškou. 
 • čtvrtek – badatelé s Monikou a Majdou – menší školní děti, budou pracovat s Badatelskými listy – každý je dostal, čekají je experimenty, práce na zahradě, v přírodě, četba knihy Robinson Crusoe, odpolední blok bude věnován projektům dětí – samy si připraví svůj projekt o tom, co je zajímá, baví a prezentují ho ostatním. 
 • čtvrtek čj a m pro 3., 4. a 5. ročník – ráno pohybovka s Michalem a Eliškou – živá hudba s pohybem a čj, 2. blok český jazyk  Eliška a Gábina, odpoledne M s Gábinou (a 1x měsíčně i s Víšní) – hodně budeme pracovat s pomůckami Hejného metody, máme je ve škole, plán matematiky na tento školní rok najdete na webu.
 • pátek – výtvarno s Majdou a Borovičkou –  každé dítě dostane sešit na dlouhodobý projekt (30 Kč), plánujeme animace, focení, práce s digit. médii. 

Hejný – přednáška – v matematice pracujeme Hejného metodou. Nabízíme rodičům moznost zorganizovat přednášku Hejného společnosti – úvod do jeho matematiky v zázemí ZeMě, zajistíme a pak rodičům navrhneme termín, kdo bude chtít, může se zúčastnit, rodiče si hradí sami.

Organizační věci:

 • Schůzky – nově nebudou naše setkání 1x měsíčně, ale ob měsíc, tím věříme, že setkání budou efektivnější 
 • Průvodci se nadále schází 1x měsíčně, pokud tedy potřebuje rodič něco individuálního, může se po dohodě s Míšou nebo Gábinou dostavit na tuto schůzku se svým přáním, dotazem apod.
 • Příští schůzka průvodců je 17. 10. 17:00 – 18:30

Kronika – na webu pod heslem najdete v kronice, co se dělo v jednotlivých dnech

Web – program – o víkendu na webu pod heslem najdete program školy na následující týden, sledujte – jsou tam aktuální informace např., co mají děti mít s sebou atd.

Brigáda a podzimní slavnost – v sobotu 24. 9. https://www.zemezeme.cz/events/oslava-podzimni-rovnodennosti-a-podzimni-brigadicka-3/

Parlamenty dětí – 1x mesíčne ve čtvrtek 12:45 – 15:00. Vítána je účast i dětí, které ten den nejsou nahlášeny ve škole (školáka přiveďte před začátkem parlamentu do zázemí a po skončení buď odchází sám, pokud může, nebo ho rodiče vyzvednou)

* 1/9    9 – 11:30
* 6/10 12:45 – 15
* 21/11  poradní kruh rodičů, dětí, průvodců 16 – 18:30
* 8/12  12:45 – 15

Patroni – na parlamentu každý prvnák i ‘odklaďák’ dostal svého patrona – staršího školáka, který mu pomáhá, radí

Projekty rodičů – každá rodina zabezpečí 1 projekt/rok

 • s Vašimi nápady a termíny se obracejte na Gábinu H. ggabina@volny.cz, 776 79 04 89, najdeme vhodný den a čas

Příští setkání: 21.11. 16:00 – 18:30 poradní kruh – setkání v kruhu dětí – rodičů – průvodců

Zápisy vždy najdete na webu pod heslem škola – schůzky rodičů, poradní kruhy, parlamenty

zapsala: Gábina H.

Napsat komentář