Podzimní kronika

Skupina Laní a Jelenů úterý 8.9.

V druhém zářijovém týdnu jsme se sešli už v plné síle průvodců, ale zase nám chyběli Jonáš s Kvidem a Eliot se pro dnešek ještě rozhodl pro skupinu, kde byla průvodkyní Míša…těšíme se, že se brzy potkáme všichni!
Dnes nechyběly zodpovědné předškolačky Grétka, Róza, Pippa a v ZeMi nováček Laura. Holčičky si spolu moc pěkně hrály, Laura o trochu víc „jen“ pozorovala, ale nechala se vtáhnout do hry na lesní víly.
Kluci jsou silná parta Lojzík, Šíma, Vincent, Hubert, Derek a o chlup starší Bertík, který by klukům rád „šéfoval“, ale oni se nedají. Ale Bertík zase mohl pobýt s Wáclavem, ke kterému tak trochu vzhlíží 🙂 Kluci vyřezávali a sjížděli lesní, hoooodně prašnou klouzačku.

Tentokrát jsme si opět trochu zopakovali pravidla – zejména používání nože, hodně mluvili o tom, co nás v předškolácích čeká a co by děti rády zažili.
​​​​​​Prošli jsme branou předškoláků, vytvořili si desky na výtvory, namalovali vlajky a začali se učit naši novou, předškoláckou ranní písničku:
“ Vzůru na palubu, dálky volají,
příhodný vítr už vane nám.
Tajemné příběhy nás teď čekají,
tvým domovem bude les i stráň.“
https://www.youtube.com/watch?v=o4evhYFZKag

V zázemí jsme koukali jak děti sedí, drží tužky, malují postavu, kdo je levák….a trochu více poslouchali, kdo by potřeboval výslovnost nějakého toho písmenka ještě dopilovat.
Děti jsou moc šikovné, měli jsme pěkný společný den. Petra

Napsat komentář