Středy 2020

První divadelní středu jsme se přivitali na nadraží, zjistili jsme kdo je kdo, přivitali jsme nové školáky mezi sebou. Na kamenných schodech, ktere slouzi trochu jako hlediště jsme se nasvačili a potom jsme si povidali jake kdo ma rad divadlo a kdo v jakem divadle uz hrál a jaka by byla naše role snů. Divadlo však není jen o hraní – povidali jsme si o dalsích profesích a co koho baví – režisér, zvukař, osvětlovač, maskér, kostymér, scénarista, dramaturg, napověda atd.

Potom prišel kvíz – každý dostal kousek listu stromu a bylo třeba dát 3 různe listy zas dohromady coz se povedlo a vznikly nám 3 skupinky které jejich členove po chvili akceptovali – každá skupinka měla za úkol beze slov ostatním odehrát scénku, která mohla být z jejich prazdninových dobrodružství, tak aby ostatni poznali, co hrajou. Všechny scenky byly povedené a ohromně  zábavné a skoro všechno se nám podařilo až na detaily uhodnout.
Cestou jsme se pak zastavili u lesniho divadla a tam jsme si zopakovali a upresnili školni pravidla pro nově přichozi děti i pro Wáclava, který se letos posunul do školy ze školky.
Pokračovali jsme do zázemí, kde po výdechu nás čekal dobrý oběd.
Po další pauze jsme ještě na chvíli zapluli do uvah o divadle. Stejne skupinky jako ráno daly hlavy dohromady a prečetli si několik vět z nichz každá rikala o divadle něco jiného. Napřed si každý vybral za sebe, co mu nejvic sedí, potom kazda skupinka vybrala sveho favorita a nakonec jsme se v kruhu shodli, že „V divadle jde o to, aby měl divák pocit, ze se to děje jemu samotnému“ (což je parafráze citatu filmove režisérky Agnieszky Holland)
Ještě bylo oblibene „divadlo tě vezme do jiného světa“ a „divadlo je zabava, ktera jde vidět a slyšet“
 Vylosovali jsme hodem mince, že tuto středu uklízí kluci a dál se střídají po týdnu s holkama. Po uklidu byl pomalu čas jit, udělali jsme zavěrečný kruh se sdílením co koho bavilo.
Některé děti se už moc těší, až začneme nacvičovat novou hru, prosíme tedy ať se všichni zamyslí nad oblibenym příběhem – knižkou, divadlem, filmem, který by je bavil a příště zkusíme vybrat, co by se nejvíc hodilo pro naši skupinku.
Prosíme, aby nové záčci Amon a Elliot měli každý svůj batoh – budeme se spolu učit opečovavat každý své věci 🙂
Příště krom vyběru kousku k nacvičení vytvoříme náš vlastni pozdrav a taky mozna najdeme jméno naseho divadelniho souboru :)))
Káča, Majda a Wáclav se těší na další dobrodružné zážitky s dětmi

Napsat komentář