Předškoláci online 4. – 17. 4. 2020

Milí rodiče,

věřím, že se máte jak nejlépe to jde a že jste vy i vaši nejbližší zdraví a v pořádku.

Posílám dětem další dopis a várku námětů, co můžete v rámci předškolní přípravy doma dělat.

Bohužel od vás nemám téměř žádnou zpětnou vazbu, za všechny zprávy děkuji!, a tak cílím trochu naslepo, nevím, jak děti úkoly baví, jak se vám je daří zpracovávat a zda by jste uvítali něco konkrétního na procvičení.

Zároveň ctím, pokud nemáte potřebu nabízené využívat vůbec. Je to na vás a to co posílám je jen nabídka 🙂

Těším se, snad už na brzkou, viděnou!

Petra

 

Ahoj předškoláci,

není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo….tak si říkám, že to je pro situaci s karanténou docela aktuální písnička, co říkáte?…..Vlastně to možná není úplně špatné, nemusíte brzy vstávat, rodiče možná nemusí do práce, tak jste hodně spolu, ale co kamarádi, ti vám určitě chybí a běhání venku také. Hm, tak snad se už brzy proběhneme spolu po lese v Řevnicích! Ten už je pěkně zelený a voňavý. Byly jsme tam totiž s Klárkou v pátek v zázemí obhlédnout záhonky a trochu je připravit na sázení. Stále pevně věřím, že semínka dýní Hokkaidó, rajčat, ředkviček i paprik vysejeme společně!

Zatím pro vás mám jeden „semínkový“ úkol na papíře. Tak jsem zvědavá, jak si s ním poradíte, ale věřím, že hravě, protože jste moc šikovní. Při scanovaní se mi nedařilo list ze sešitu dostatečně nastavit, tak je to trochu šikmé, pardon.

semínka

A ještě jeden tip na „přírodní“ předškolácký úkol. Rozstříhejte si jednotlivé obrázky a zkuste je poskládat a nalepit, jak jdou správně po sobě.

strom

Tak co, šlo poznat, jak vypadá která zelenina po rozkrojení? A šlo vám namalovat klíčící semínko?

A poskládat „příběh“ stromu. Poznali jste, o jaký strom se jedná?

Když jsme v tom malování, mám pro vás jeden docela těžký úkol. Víte, kdo je to detektiv? Ano, je to člověk, který musí mít mimo jiné, hodně dobrý pozorovací talent. Tak si teď vyzkoušíte, zda by jste se mohli detektivy stát. Máte za úkol si dobře prohlédnou obrázek medvěda a spodní obrázek domalovat.

medvěd

Máte? Paráda, vytřepejte si ruce, protože hodně pracovali a teď zkusíme potrénovat hlavu s hádankami. Nápověda: jedná se o nějaké dopravní prostředky, nebo o něco, co s dopravou souvisí 🙂

„Jen když svítí zelená,

pustí tě přes ulici.

Červená tě zastaví

i v zelené čepici.“ (semafor)

„Vagony jak korálky

navlečené na špagátu,

po kolejích do dálky

vezou děti, mámu, tátu.“ (vlak)

„Obrovský pták vzduchem sviští,

lidi z dálek přepravuje.

Když přistane na letišti,

každý kluk ho obdivuje.“ (letadlo)

„Řidítka má, pedály,

abys nebyl pomalý.

Cyklistickou stezkou pádí,

jezdí na něm staří, mladí.“ (kolo)

Myslím, že jste uhádli. Jezdíte rádi na kole? A víte, že při jízdě v lese teď ani nemusíte mít roušku? To by mne tedy zajímalo, jaké roušky máte a jestli ji někoho baví nosit……

A představujete si nějakou roušku, která by byla úplně nejkrásnější a zkusíte ji namalovat a poslat na můj email, nebo fotku vložit na internet?

https://photos.google.com/share/AF1QipNNF2_DHOHBnOuJci-tscfXvRVJjgKmkFBLjJ9Sl9itnNw-P6TWixuJhk2bapGFTg?key=WFpzcVFCZl9pbjl5cWp1MkxlNjI3dkdUeXF5OWhB

Jedním z hádankových dopravních prostředků byl vlak, milí detektivové, je načase si vzít opět do ruky pastelky a bedlivě poslouchat rodiče, kteří vám budou říkat co a jakou barvou máte vybarvit. A jako správní detektivové, zkuste celými větami popsat, co na obrázku vidíte. Protože, to je při vyšetřování velmi důležité, umět přesně popsat, co jste viděli.

vlak

Tak, co, šlo to? Nevymýšlím si na vás moc těžké úkoly?

Mám pro vás ještě jeden detektivní úkol. Pokud se do něj pustíte, připravte se, že budete počítat a poznávat čísla.

Představte si, že v jedné restauraci, někdo snědl z talířů všechny, ano opravdu všechny, koblihy. Kuchař měl naštěstí u talířů lístky s čísly, prosím, domalujte koblihy, stačí jako kolečka. Ale pěkná, kulatá, žádné „brambory“ 🙂

čísla

Už se těším na vaše obrázky, zprávy a hlavně, až se uvidíme!

Petra

Napsat komentář